В ЄС відкриють агентство з кібербезпеки

19 вересня 2017, 20:52
В Єврокомісії заявили про наміри створити Агентство ЄС з кібербезпеки

Про це йдеться в повідомленні на сайті ЄК.

"Жодна країна не може самотужки протистояти проблемам кібербезпеки. Наші ініціативи посилюють співпрацю, щоб країни ЄС могли вирішити ці проблеми разом. Ми також пропонуємо нові заходи для підвищення інвестицій в інновації та сприянню кібергігієні", - сказав єврокомісар з питань єдиного ринку цифрових технологій Андрус Ансіп.

Відео дня

Агентство буде створено на основі існуючого Європейського агентства з мережевої та інформаційної безпеки (ENISA).

Крім того, йому буде надано постійний мандат, а також агенстство матиме можливість надавати державам-членам ефективну допомогу і реагувати на кібератаки.

Агентство з кібербезпеки також допоможе ввести загальноєвропейську систему сертифікації, яку Єврокомісія пропонує створити для забезпечення використання тільки захищеної продукції.

"Нові європейські сертифікати з кібербезпеки забезпечать надійність мільярдів пристроїв ("інтернету речей"), які мають відношення до сьогоднішньої критичної інфраструктури, такої як енергетичні і транспортні мережі. Сертифікати кібербезпеки будуть визнані державами-членами, таким чином знизяться адміністративні витрати і витрати для компаній", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 27 червня, українські установи стали жертвами масштабної кібератаки, проведеної за допомогою вірусу Petya.A.

Хакерські атаки були націлені на об'єкти критичної інформаційної інфраструктури енергогенеруючих і енергопостачальних компаній, об'єктів транспорту, ряду банківських установ, телекомунікаційних компаній. Вірус атакував і Кабінет міністрів України.

Також в зв'язку з потужними кібератаками, які понесла напередодні Україна, в НАТО заявляли, що посилять співпрацю з Україною в цій сфері.

Крім того, напередодні Дня Незалежності президент української IT-компанії Октава Капітал Олександр Кардаков заявляв про масову розсилку заражених вірусами електронних листів.

31 серпня президент Петро Порошенко підписав указ, яким ввів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони про заходи щодо посилення кібербезпеки в державі

Показати ще новини
Радіо NV
X