В ЄС почали більше купувати української агропродукції

13 червня 2018, 12:10

За чотири місяці 2018 року (січень-квітень) аграрний експорт до країн Європейського Союзу (ЄС) зріс на $145 млн порівняно з 2017 роком - до  $1,9 млрд.

Про це розповіла заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева, передає прес-служба відомства.

Зовнішньоторговельний обіг аграрними та харчовими товарами між Україною та ЄС збільшився майже на 14% порівняно з аналогічним періодом минулого року та становить $2,8 млрд.

Відео дня

Трофімцева нагадала, що на сьогодні Україна повністю вичерпала імпортні тарифні квоти ЄС на український мед, солод та пшеничну клейковину, оброблені томати, виноградний та яблучний соки, кукурудзу, пшеницю та борошно.

Найбільшим попитом у європейських споживачів користуються на сьогодні такі українські продукти, як зернові злаки, їх експорт до ЄС за цей період становив $749,5 млн, олії - $370,9 млн, насіння олійних культур - $194,3 млн, залишки і відходи харчової промисловості - $177,2 млн, м'ясо і харчові субпродукти свійської птиці - $76,4 млн.

Трофімцева додала, що майже у повному обсязі залишаються невикористаними імпортні тарифні квоти на часник, овес, цукор, гриби, продукція з обробленого молока, цукрові сиропи.

Крім того, загальний український аграрний та харчовий експорт до усіх країн світу за 4 місяці цього року становить майже $6 млрд. А найвагомішу частку в товарній структурі експорту займають зернові культури – 37%, рослинні олії – 26,1% та насіння олійних культур – 9%.

Нагадаємо, що в 2017 році загальний експорт товарів та послуг в ЄС експорт товарів і послуг зріс на 21% порівняно з 2016 роком.

Показати ще новини
Радіо NV
X