В ЄС задумалися про скорочення фінансування Центральної та Східної Європи

29 травня 2018, 14:55

В Єврокомісії (ЄК) задумалися про скорочення фінансування країн Центральної та Східної Європи на €30 млрд, перерозподіливши ці кошти на Італію, Грецію та Іспанію.

Про це повідомляється у проекті документа Політика згуртованості, передає The Financial Times.

Відзначається, що він передбачає створення сотень тисяч проектів по всій території ЄС з метою скорочення відмінностей між регіонами.

Відео дня

Єврокомісія переглядає критерії розподілу коштів.

Так, згідно з новими категоріями стануть враховуватися рівень безробіття серед молоді, рівень освіти, імміграція в період 2014-2017 років і обсяги викидів вуглекислого газу в атмосферу.

У ЄК також вважають, що східно- та центральноєвропейські держави отримали непропорційно великі вигоди після розширення ЄС у 2004 році. Тому в рамках цього документа Польща повинна отримати на 23%, або на 19,5 млрд євро менше, ніж в період 2014-2020 років.

У свою чергу, міністр розвитку Польщі Єжи Квечінській вже назвав такий розподіл коштів нечесним і таким, що поглибить напруженість між Сходом і Заходом.

Передбачається, що найбільше скорочення фінансування відчувають Чехія, Угорщина, Литва та Естонія - на 24%.

При цьому, південні країни, за якими вдарила фінансова криза, можуть розраховувати на збільшення фінансування. Так, фінансування Іспанії збільшать на 5%, Греції - на 8%, Італії - на 6,4%.

Показати ще новини
Радіо НВ
X