WhatsApp оштрафували в Ірландії на рекордні 225 млн євро

3 вересня 2021, 10:27

Ірландський регулятор оштрафував WhatsApp на рекордні 225 млн євро через порушення правил приватності.

Ірландський регулятор із захисту даних оштрафував WhatsApp на рекордні 225 млн євро після того, як наглядовий орган ЄС чинив тиск на Ірландію з вимогою підвищити штраф за незаконне використання компанією особистих даних користувачів, передає Reuters.

Відео дня

У WhatsApp назвали штраф «абсолютно невідповідним» і заявили, що будуть його оскаржувати. Відзначається, що спочатку штраф становив 50 млн євро.

«Ми не згодні з сьогоднішнім рішенням щодо прозорості, яку ми забезпечили людям в 2018 році, і штрафи абсолютно неспівмірні», - заявив представник компанії.

Комісар з конфіденційності даних Ірландії (DPC), провідний регулятор конфіденційності даних для Facebook в Європейському союзі, заявив про проблеми, пов'язані з тим, чи відповідав WhatsApp в 2018 році правилами ЄС щодо даних про прозорість.

«Сюди входить інформація, що надається суб'єктам даних про обробку інформації між WhatsApp і іншими компаніями Facebook», - йдеться в заяві регулятора.

Після публікації попереднього рішення регулятора на засіданні Європейської ради із захисту даних було видано інструкцію, яка вимагала від ірдандскої влади збільшити запропонований штраф.

Зрештою регулятор вирішив збільшити штраф з початкових 50 млн євро до 225 млн євро і зобов'язати компанію вжити конкретних заходів для захисту персональних даних.

Як повідомлялося, месенджер WhatsApp дозволить своїм користувачам не брати нові правила користувальницької угоди.

Йдеться про те, що популярний месенджер WhatsApp тепер офіційно буде передавати особисті дані своїх користувачів в Facebook. Це означає, що відтепер WhatsApp не тільки де-факто, а й де-юре ділить всі дані про листування близько двох мільярдів своїх передплатників з Facebook.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X