У Голландії навчилися вирощувати банани на кам'яній ваті

12 березня 2019, 11:09

Вчені планують розробити в подальшому спеціальні тепличні сорти бананів

Вчені з Wageningen University & Research у Нідерландах зібрали перший врожай бананів, вирощених у теплицях, повідомляє AgroPortal .

Експеримент з вирощуванням бананів стартував в січні 2018  року в теплицях експериментальної ферми Unifarm в Вагенінгене за участю університетських фахівців.

Відео дня

Вирощування проходило на двох типах субстратів: кокосовий торф і кам'яна вата. Технологія дозволяє вирощувати банани без заселення грунту агресивними грибами і попереджати такі хвороби, як фузаріозне в'янення рослин.

За словами професора Герта Кема, експерта з тропічних рослин, експеримент виявився дуже успішним.

«Бананові рослини дуже добре ростуть на субстраті з кокосового торфу і кам'яної вати із застосуванням тільки живильного розчину. Перевага вирощування на субстраті полягає в тому, що поживні речовини можна оптимізувати під потреби культури. Також наш голандський банан не потребує контролю над хворобами, що робить вирощування більш стійким, ніж в традиційних виробничих зонах», - сказав він.

У теплиці посаджено шістдесят рослин, за якими ведеться спостереження.

«Одна з речей, яку ми дізналися, полягає в тому, що щільність рослин зараз дуже висока. Ми збираємося відрегулювати щільність посадки, щоб банани отримували більше світла і швидше дозрівали», - каже Герт Кема, відзначаючи, що вчені планують розробити в подальшому спеціальні тепличні сорти.

Раніше НВ писало про те, які продукти допомагають зняти стрес.

Показати ще новини
Радіо NV
X