У Німеччині проведуть аукціон частот 5G всупереч протестам провідних операторів

15 березня 2019, 17:03

Провідні європейські оператори зв'язку намагалися заблокувати проведення аукціону через його обтяжливі умови

Уряд Німеччини почне проведення аукціону частот, придатних для мереж 5G. Адміністративний суд у Кельні постановив у своєму рішенні, що "аукціон частот для нових мобільних телефонних мереж п'ятого покоління може починатися". Про це повідомляє Інтерфакс .

Відео дня

Найбільші європейські оператори зв'язку Deutsche Telekom AG, Vodafone Plc і Telefonica SA, яким належать три головних бренду мобільного зв'язку в Німеччині, намагалися зупинити аукціон, звернувшись до суду, але рішення було винесено не на їх користь. Компанії стверджували, що правила проведення тендера занадто обтяжливі, і виставлені на нього частоти не варті необхідних витрат часу і грошей.

Примітно, що уряд ФРН є найбільшим акціонером Deutsche Telekom з часткою участі більше 30%, але це не завадило компанії піти до суду.

З урахуванням рішення суду уряд ФРН, ймовірно, почне приймати заявки з 19 березня, як і передбачалося раніше.

Уряд Німеччини вимагає, щоб оператори до кінця 2022 року забезпечили покриття 5G в рамках придбаних частот для 98% домогосподарств країни, а також для всіх магістральних і федеральних автодоріг, причому швидкість завантаження повинна бути не менше 100 Мбіт / с.

Компанії заявляють, що виконати ці вимоги в повному обсязі у встановлені терміни неможливо. Крім того, вони побоюються, що невеликим операторам надалі буде дозволено користуватися їх інфраструктурою без істотних початкових витрат.

Уряд Німеччини вважає мережі 5G одним з найважливіших інструментів розвитку цифрової економіки та цифровізації провідних підприємств країни, включаючи заводи Daimler, Volkswagen і Siemens.

При цьому міністр фінансів Німеччини Олаф Шольц розраховує залучити близько 5 млрд євро за рахунок продажу частот на аукціоні.

Раніше повідомлялося, що в двох містах США запускають зв'язок покоління 5G за $ 10 в місяць.

Показати ще новини
Радіо НВ
X