У Газпромі допустили затримку з будівництвом Північного потоку-2

30 квітня 2019, 00:09

Заступник начальника департаменту зовнішньоекономічної діяльності російського монополіста Газпром Дмитро Хандога заявив про можливі затримки завершення будівництва газопроводу Північний потік-2.

Він нагадав, що Енергетичне агентство Данії зажадало від проектної компанії подати ще одну заявку на обходження острова Борнхольм, поблизу якого будується газопровід, передає ТАСС .

Відео дня

"Таким чином, зараз на розгляді данської влади знаходяться три заявки по маршруту укладання газопроводу: в територіальних водах та виключної економічної зони Данії", - заявив Хандога.

Представник Газпрому все ж висловив надію, що будівництво буде завершено до кінця 2019 року, та зазначив, що наразі укладено 1125 кілометрів трубопроводу.

Як повідомлялося, Європейський парламент прийняв оновлену газову директиву 4 квітня. Після набрання чинності нових правил усі газопроводи з країн, що не входять до Євросоюзу, включаючи Північний потік-2, повинні будуть дотримуватися правил ЄС: доступ для третіх сторін, поділ прав власності, недискримінаційні тарифи і прозорість.

Зокрема, згідно з європейськими правилами, постачальник газу не може бути одночасно власником газопроводу, а його оператор зобов'язаний надавати доступ до нього іншим постачальникам.

Газопровід Північний потік-2 повинен поставляти газ до Німеччини в обхід інших країн безпосередньо з Росії, роботи з будівництва планується завершити в 2019 році.

Згідно з проектом, він буде прокладений по дну Балтійського моря до німецького міста Грайфсвальд, щоб мінімізувати прокачування газу через Україну.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X