В Азії та Латинській Америці задумалися про введення багатомільярдних податків для IT-гігантів

29 жовтня 2018, 15:28

Десятки країн розглядають можливість введення нових податків на діяльність глобальних високотехнологічних гігантів - таких, як Google і Facebook, оскільки економічна активність в Інтернеті змінюється все більше.

Про це йдеться в статті The Wall Street Journal.

Такі країни Латинської Америки і Азії як Мексика, Чилі, Південна Корея та Індія "надихнулися" пропозицією Європейського Союзу почати стягувати податки з доходів компаній, а не їх прибутків. Новий податок буде вираховуватися як відсоток від виручки від продажу цифрових послуг.

Відео дня

Крім того, в окремих країнах ведуться розмови про введення податків на сервіси, що передбачають збір даних про громадян, наприклад, з метою показу таргетованої реклами.

Раніше аналогічну пропозицію підготували в ЄС, втім, вона зустріла опір.

Нові "цифрові податки" можуть обернутися для корпорацій багатомільярдними додатковими витратами. Йдеться про те, що країни хочуть зобов'язати глобальні компанії платити податки за цифрові послуги, які в даній країні пропонує підрозділ, розташований за межами цієї держави.

Так, за підрахунками влади Південної Кореї, глобальні ІТ-гіганти отримали в країні виручку в розмірі 5 трлн вон ($4,4 млрд) в минулому році, проте заплатили податки в розмірі менше 100 млн вон.

Європа є найбільшим закордонним ринком для багатьох технічнологічних компаній, і, за оцінками ЄС, її пропозиція оцінюється в додатково €5 млрд ($5,7 млрд) щорічно.

Противники ініціативи, які включають лобістів, що представляють інтереси ІТ-сектора, вказують на те, що такі податки можуть призвести до подвійного оподаткування.

Показати ще новини
Радіо NV
X