В ArcelorMittal Кривий Ріг назвали некоректною заяву СБУ про високий рівень радіації на підприємстві

23 липня 2019, 09:42

Рівень радіації на металургійному комбінаті ArcelorMittal Кривий Ріг знаходиться в межах норми, а заява є некоректною.

Про це йдеться в заяві підприємства, яке опубліковано на його сайті.

«На брифінгу СБУ розповсюдила відомості, отримані на підприємстві під час слідчих дій минулу суботу, які тривали з 10 ранку до 3 ночі. У тому числі прозвучала інформація про те, що були проведені вимірювання радіаційного фону на МБЛЗ-3 – рівень склав 4,4 мікрозіверт на годину, що перевищує норму. Вважаємо за необхідне пояснити, що дане конкретне вимірювання було здійснено співробітниками СБУ після того, як було знято круглу металеву кришку з контейнера, в якому знаходиться джерело іонізуючого випромінювання, про що й сказано у протоколі обшуку СБУ. При цьому у самому ж протоколі трохи нижче вказано, що цей показник (4,4 мкЗв/год) при даному вимірюванні є гранично допустимим», - заявили в ArcelorMittal Кривий Ріг, підкресливши, що заява СБУ не є коректною.

Відео дня

Відзначається, що результати вимірів безпосередньо залежать від відстані до джерела, а також від того, відкрита чи закрита кришка джерела випромінювання.

«При цьому учасники брифінгу змовчали про те, що при закритій кришці рівень радіації за вимірюваннями тієї ж СБУ на відстані 10 см від джерела вагався від 1,1 до 1,3 мкЗв/год – і це теж в межах норм основних санітарних правил протирадіаційного захисту України, які, у свою чергу, розроблені відповідно до законодавства», - йдеться в повідомленні.

Сьогодні фахівці радіаційного контролю ArcelorMittal Кривий Ріг ще раз провели заміри рівня радіації на робочому майданчику машини безперервного лиття сталі (МБЛЗ-3) біля блоку джерела Кобальт-60 (в районі кристалізатора).

«Вимірювання проводили у чотирьох точках. У зоні безпосередньої близькості від джерела випромінювання показання складають 1,5 мікрозіверт на годину, на відстані 50–60 см від блоку джерела – 0,2 мкЗв/год. На бічній поверхні – 0,35 мкЗв/год і на відстані одного метра – 0,17 мкЗв/год. Згідно із санітарними правилами та нормами України, середнє значення у робочій зоні не повинне перевищувати 0,5 мікрозіверт на годину. Показання свідчать, що дані у межах норми. На блоці джерела у нас 1,5 мкЗв/год, де допускається середнє значення не вище за 3 мкЗв/год. Ми неодноразово здійснювали дані вимірювання, і зараз вони теж у межах норми, жодних перевищень немає», - заявив Олександр Мазур, начальник відділу радіаційного контролю департаменту автоматизації технологічних процесів.

У компанії підкреслили, що нова МБЛЗ-3 ще не введена в експлуатацію, проводилися гарячі випробування. Зараз рішенням СБУ всі роботи на МБЛЗ-3 припинені. Проект вартістю 150 млн доларів заморожений, йдеться в прес-релізі.

Нагадаємо, 20 липня СБУ весь день проводила слідчі дії на підприємстві. 22 липня начальник слідчого відділення управління Служби безпеки України в Дніпропетровській області Ігор Ена заявив на брифінгу, що правоохоронці виявили на підприємстві «радіацію, яка значно перевищує допустимі санітарні норми для роботи на зазначеному підприємстві - 4,4 мкЗв/год». В.о. голови СБУ Іван Баканов в ході брифінгу звинуватив менеджмент підприємства в недбалому використанні інвестицій.

Як повідомлялося, минулого тижня стало відомо, що СБУ відкрила кримінальне провадження проти ArcelorMittal Кривий Ріг за забруднення навколишнього середовища. До цього президент України Володимир Зеленський розкритикував ArcelorMittal Кривий Ріг за невиконання в строки зобов'язання щодо поліпшення екологічної ситуації в регіоні і закликав надати адресну фінансову підтримку постраждалим від шкідливих викидів в атмосферу. Він нагадав, що ще в 2016-2017 роках підприємство повинно було вивести з експлуатації мартенівський цех і зупинити двохванний сталеплавильний агрегат.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю
Показати ще новини
Радіо NV
X