У Порошенка спростували інформацію про заниження вартості ліцензій на 4G

16 березня 2018, 08:46

Адміністрація президента спростовує заниження вартості проданих на початку березня операторам мобільного зв'язку - Київстар, Vodafone і lifecell - ліцензій на 4G-зв'язок.

Про це на своїй Facebook-сторінці повідомив заступник глави Адміністрації президента Дмитро Шимків.

Згідно з представленими даними, за ліцензії на 3G-зв'язок мобільні оператори заплатили 8,7 млрд грн або $309,4 млн. Крім того, оператори оплатили конверсію військових в сумі 1,6 млрд грн. За ліцензії на 4G-зв'язок було оплачено 7,8 млрд грн або $292,9 млн.

Відео дня

Крім того, Шимків нагадав, що рішення за розміром мінімальної ціни як на тендер по 3G, так і на тендер по 4G визначалося постановою Кабінету міністрів України.

При цьому, він вважає, що не варто порівнювати вартість ліцензій різних поколінь зв'язку.

Нагадаємо, що 6 березня 2018 року в Україні відбувався другий розпродаж ліцензій для 4G-зв'язку в діапазоні 1800 МГц. У тендері взяли участь Київстар, Vodafone Україна і lifecell.

Однак лідер фракції Радикальної партії Олег Ляшко на засіданні погоджувальної ради парламенту 12 березня оприлюднив позицію фракції з вимогою скасувати результати тендеру на отримання операторами ліцензій на 4G і виставити ліцензії на повторні торги.

"Ми підрахували: український бюджет в результаті заниження в 15 разів за стартову ціну на продаж 4G частот втратив 15 млрд грн. У мене питання до президента України: де $550 млн, які у вас під носом провели повз державний бюджет? У мене питання до НАБУ: де ваша боротьба з корупцією? ", - задався питанням лідер фракції.

Він підкреслив, що Радикальна партія вимагає від НАБУ, Генеральної прокуратури України, прем'єр-міністра скасувати результати тендеру на отримання 4G-ліцензій мобільними операторами і виставити ліцензії на повторний тендер.

У той же день прем'єр-міністр України Володимир Гройсман доручив правоохоронцям ретельно перевірити озвучену Ляшко інформацію щодо результатів тендеру на отримання операторами мобільного зв'язку ліцензій на право розгорнути мобільний зв'язок стандарту 4G.

15 березня, генеральний прокурор України Юрій Луценко пообіцяв розібратися з проведенням тендера на отримання операторами мобільного зв'язку ліцензій на право розгорнути мобільний зв'язок стандарту 4G.

Показати ще новини
Радіо НВ
X