В Антимонопольному комітеті розповіли, чому ростуть ціни на автогаз

14 вересня 2016, 15:12
В Антимонопольному комітеті України (АМКУ) назвали основними факторами, які впливають на формування ціни на скраплений газ ціну на нафту, тарифи на логістику і коливання курсу валют

Про це повідомляється в прес-релізі відомства.

"Основні чинники, що мають вплив на формування ціни скрапленого газу - це ціна на сиру нафту на європейських ринках, це тарифи на перевезення залізничним транспортом, а також податкове навантаження і коливання курсу валют", – цитують слова державного уповноваженого комітету Валерія Полюховича.

Відео дня

За його словами, при їх зміні міняються і роздрібні ціни. Також він пов'язав зростання цін зі зниженням імпортних поставок ресурсу в Україну, так як більше 80% скрапленого газу припадає на поставки з-за кордону.

"Упродовж січня – серпня 2016 року вказані вище чинники зазнали змін. Так, за висновками експертів, ціни на сиру нафту на європейських ринках зросли на 26%, змінилися ставки акцизного податку та податку на роздрібну реалізацію, з травня 2016 року зросли тарифи на перевезення вантажів залізничним транспортом на 15 %", – відзначили в АМКУ.

При цьому в АМКУ не виключають впливу суб'єктивних факторів на ціноутворення на ринку скрапленого газу в якості моторного палива, які призводять до необґрунтованого зростання роздрібних цін скрапленого газу в якості моторного палива.

Крім того, у відомстві повідомили, що на основі зібраних даних та проведеного аналізу у разі виявлення ознак порушень законодавства про захист економічної конкуренції в діях суб'єктів господарювання АМКУ здійснить відповідні заходи.

Дослідження відповідності цінової ситуації на ринку скрапленого газу вимог законодавства про захист економічної конкуренції розпочато відомством в липні 2016 року.

Нагадаємо, що з 13 по 14 вересня скраплений газ в роздробі знову подорожчав. Ціни піднялися на 5-7 коп/л.

Показати ще новини
Радіо NV
X