В Амстердамі заарештували частку Газпрому у газопроводі Блакитний потік

29 серпня 2018, 18:13

Окружний суд Амстердама від 30 травня 2018 року ухвалив ареш акції оператора газопроводу Blue Stream Pipeline Company BV, який належать російському Газпрому за позовом Національної акціонерної компанії (НАК) Нафтогаз України. Також арешт накладений на погашення заборгованості BSPC перед Газпромом.

Про це повідомляється в звіті Газпрому, передає Інтерфакс-Україна.

"На даний момент Газпром заперечує в судах Швейцарії, Нідерландів і Великобританії дії НАК Нафтогаз України щодо визнання та приведення у виконання арбітражного рішення від 28 лютого 2018 року, в тому числі забезпечувальні заходи", - йдеться у звіті.

Відео дня


BSPC BV- спільне підприємство Газпрому та італійської Eni з будівництва та експлуатації морського газопроводу до Туреччини Блакитний потік.


Нагадаємо, що в грудні 2017 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за контрактом на постачання газу практично з усіх спірних питань. Судові розгляди між компаніями почалися ще в червні 2014 року.

Потім 28 лютого 2018 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за більшістю оспорюваних положень контракту на транзит газу. Арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу про компенсацію за недопоставлені Газпромом обсяги газу для транзиту. Суд зобов'язав Газпром виплатити Нафтогазу компенсацію в розмірі $4,6 млрд за цим положенням.

Остаточна сума розрахунків між компаніями становить $2,6 млрд на користь Нафтогазу.

За словами головного комерційного директора Нафтогазу Юрія Вітренка, процес стягнення може зайняти до півроку, водночас Нафтогаз розраховує на сумлінне виконання російською компанією рішення арбітражу в найближчим часом.

30 травня Нафтогаз ініціював примусове стягнення присуджених їй $2,6 млрд, в зв'язку з небажанням Газпрому виконувати зобов'язання за рішеннями в справах щодо поставок і транзиту газу. У зв'язку з цим, швейцарська влада вжила заходів щодо активів російського монополіста.

14 червня Газпром через суд домігся призупинення арешту активів. У Нафтогазі пізніше заявили про побоювання, що російський монополіст за час призупинення процедури виконання рішення арбітражу зможе реструктуризувати свої активи в Європі для уникнення примусової виплати боргів перед Україною.


Блакитний потік - газопровід між Росією і Туреччиною, прокладений по дну Чорного моря з російського чорноморського узбережжя на азіатську територію чорноморського узбережжя Туреччини. Загальна протяжність газопроводу - 1213 км.

Показати ще новини
Радіо NV
X