АМКУ звинуватив мережі АЗС в змові на ринку автогазу

29 травня 2018, 13:44
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Антимонопольний комітет України (АМКУ) за підсумками розслідування справи про підвищення цін на зріджений газ у кінці літа 2017 року сформулював попередні висновки, які свідчать про порушення законодавства з боку груп Надія, WOG, ОККО, Авантаж 7 і Факторинг Груп.

Про це повідомили у відомстві.

"Узгоджені дії вищезазначених суб’єктів господарювання полягали у схожому підвищенні цін на зріджений газ при його реалізації у роздріб у серпні 2017 року, при тому, що аналіз ситуації на ринку спростовує наявність об’єктивних причин для вчинення відповідачами таких дій, що призвело до обмеження конкуренції", - йдеться у повідомленні.

Відео дня

Також зазначається, що АМКУ пропонує Надії, WOG, ОККО, Авантаж 7 і Факторинг Груп до 6 червня надати додаткову інформацію, здатну вплинути на остаточні висновки комітету.

Засідання антимонопольного регулятора у справі призначені на 29 і 31 травня.

Нагадаємо, що середні роздрібні ціни на зріджений вуглеводневий газ в Україні в період з 1 по 30 серпня зросли в 1,5 рази - з 10,92 грн/літр до 16,17 грн/літр. Втім, з вересня вартість зрідженого газу в українському роздробі почала знижуватися.

Головними причинами зростання цін на автогаз в Україні експерти називали дефіцит пропозиції на ринку, монополізацію ринку і проблеми у виробників.

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман назвав підвищення ціни на автогаз диверсією проти України.

Пізніше в АМКУ заявили, що з огляду на стабільне зростання споживчого попиту на зріджений газ, не виключено вплив суб'єктивних чинників на ціноутворення, зокрема, внаслідок можливої координації конкурентної поведінки між учасниками ринку. І порушили справу за ознаками антиконкурентних узгоджених дій на ринку зрідженого газу.

В кінці лютого, великі мережі АЗС пояснили АМКУ подорожчання автогазу в кінці літа.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X