Епоха минає. У США почали випускати гендерно-нейтральну ляльку Барбі

25 вересня 2019, 21:59

Виробник іграшок запустив лінійку гендерно-нейтральних ляльок, зовнішній вигляд яких можна змінювати за своїм бажанням

Американський виробник іграшок Mattel Inc. запустив нову лінійку гендерно-нейтральних ляльок Барбі з різним набором опцій. Про це повідомляє Інтерфакс.

«Діти самі зможуть вибрати, яка зачіска буде у їх ляльки і у що вона буде одягнена — спідницю або брюки», — відзначили в компанії.

Відео дня

Нова лінійка називається Creatable World (Створюваний світ) і складається з шести ляльок з різними кольорами шкіри, кожну з яких можна видозмінити за своїм бажанням. У ляльковий набір входять дві перуки з різними зачісками — короткою стрижкою і довгими локонами, а також одяг і аксесуари, що дозволяють створити різноманітні образи для однієї і тієї ж ляльки.

«Іграшки відображають нашу культуру, і оскільки світ все більше розуміє важливість інклюзивності, ми вирішили, що настав час створити лінійку ляльок без навішених ярликів», — сказала перший заступник голови Mattel Fashion Doll Design Кім Калмон.

Нова лінійка, як повідомила компанія, була придумана за участю групи експертів, куди входили педіатри, психологи, батьки і діти.

Виробники іграшок, в тому числі і Mattel, неодноразово піддавалися критиці за те, що до недавнього часу випускали виключно гендерно-орієнтовані іграшки, які тільки зміцнювали стереотипи. Зокрема, коли в 1992 році Барбі «заговорила», вимовляти вона могла лише обмежений набір фраз на кшталт «Математика — це важко» і «Підемо по магазинах?»

Багато експертів і активістів руху за права жінок відзначали також неприродні пропорції фігури Барбі, які, на їхню думку, могли сприяти розвитку у дівчаток анорексії. У підсумку це призвело до змін фігури у ляльки.

Зараз Mattel випускає ляльку з різним типом фігури, зростом і кольором шкіри. У 2019 році Барбі святкує 60-річчя, як і раніше залишаючись однією з найбільш затребуваних іграшок.

Раніше повідомлялося, що версія знаменитої ляльки з реалістичними пропорціями підлітка, створена американським художником Миколою Леммі в 2014 році, стала хітом продажів.

Показати ще новини
Радіо NV
X