В аеропорту Запоріжжя побудують новий пасажирський термінал

13 травня 2017, 11:58
В кінці літа 2017 року в Запоріжжі може розпочатися будівництво нового терміналу КП Міжнародний аеропорт Запоріжжя

"Я вважаю, що початок будівництва терміналу - це кінець серпня - початок вересня (2017 року - ред.)", - цитує delo.ua слова міського голови Запоріжжя Володимира Буряка.

Проектна вартість будівництва терміналу становить 542 млн грн. В бюджеті Запоріжжя на 2017 рік спочатку було передбачено 180 млн грн на початок будівництва пасажирського терміналу. Однак на останній сесії 40 млн грн з цієї суми було перерозподілено на інші цілі.

Відео дня

"У бюджеті Запоріжжя передбачено достатньо коштів, щоб почати роботи в поточному році. При необхідності додаткові кошти на будівництво терміналу виділить за рахунок власних доходів аеропорт", - заявив Буряк.

Проектно-кошторисна документація будівництва нового пасажирського терміналу підготовлена і знаходиться на експертизі, яка повинна завершитися орієнтовно 15-20 травня. Після цього проект буде розглянуто науково-технічною радою Міністерства регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ, затверджений розпорядженням Кабінету Міністрів України. Зазвичай така процедура займає до трьох місяців.

Раніше повідомлялося, що в Запоріжжі планують побудувати новий термінал площею близько 9 тис. м2 і пропускною спроможністю 400 пасажирів на годину (250 пасажирів міжнародних авіаліній та 150 - внутрішніх). Очікується, що будівництво триватиме 2-2,5 року.

У лютому поточного року був завершений ремонт діючого терміналу, який буде обслуговувати пасажирів внутрішніх рейсів. Його пропускна спроможність - 150 пасажирів на годину. Відремонтований термінал був побудований в 1982 році і останні кілька років не використовувався. Роботи розпочалися у вересні 2016 року, їх вартість становила 3,9 млн грн.


Нагадаємо, що в березні міжнародний аеропорт Запоріжжя повідомив, що протягом місяця буде проводити ремонт єдиною злітно-посадкової смуги.

Пізніше аеропорт припинив роботу через розмокання злітно-посадкової смуги.

5 травня Міжнародний аеропорт Запоріжжя переніс відкриття злітно-посадкової смуги для обслуговування польотів на 10 травня.

10 травня була відкрита бетонована злітно-посадкова смуга для обслуговування польотів після реконструкції.

У зв'язку з частковим відкриттям бетонної злітно-посадкової смуги рейси в Запоріжжя зі Стамбула 10 травня відновила авіакомпанія Turkish Airlines. З 11 травня регулярні авіарейси в Запоріжжі відновили авіакомпанії Міжнародні авіалінії України з Києва (Бориспіль) і Атлас Джет Україна зі Стамбула.

Широкофюзеляжні повітряні судна зможуть виконувати авіарейси з Міжнародного аеропорту Запоріжжя після повноцінного відкриття ЗПС 18 травня.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X