В аеропорту Бориспіль розповіли, коли відкриють термінал F

6 листопада 2018, 09:26

Міжнародний аеропорт Бориспіль планує витратити близько 100 млн грн на розконсервацію терміналу F і підготовку його до відновлення роботи.

Про це повідомив гендиректор аеропорту Павло Рябікін в інтерв'ю РБК-Україна.

"Термінал F буде відкритий для регулярної експлуатації з початку весняного сезону авіаційної навігації, тобто в кінці березня 2019 року. Це точно. Ми розуміємо, що туди на обслуговування точно перейде Ryanair", - сказав гендиректор.

Відео дня

За його словами, зараз ведуться переговори з різними авіаперевізниками.

"Ми ведемо переговори з кількома авіакомпаніями щодо їх переміщення в цей термінал. Це і класичні авіакомпанії, які хочуть прилітати в піки обслуговування МАУ. Також ведемо переговори з авіакомпаніями, які виконують чартерні рейси. У той же час не всі авіакомпанії хочуть переходити в термінал F. Наприклад, Flydubai хоче, щоб обслуговування його пасажирів відбувалося за допомогою телетрапа. А телетрапи є тільки в терміналі D. Я думаю, що до початку експлуатації терміналу F ми вийдемо на 10-15 рейсів на день, у середньому це буде 12 рейсів", - зазначив він.

Рябікін також додав, що цього року заплановано витратити близько 60 млн грн на підготовку термінала до початку роботи. Наступного року інвестиції становитимуть приблизно 30 млн грн.

"В цілому, ми інвестуємо у відновлення роботи термінала F близько 100 млн грн. У цьому терміналі пасажири будуть пересуватися в літаки і назад або на автобусах, або пішки", - додав гендиректор.


Міжнародний аеропорт Бориспіль є найбільшим в Україні. Загальна площа близько 1 тис. га. Має дві злітно-посадкові смуги: одну - завдовжки 4 тис. м, завширшки 60 м, другу - завдовжки 3,5 тис. м, завширшки 63 м. На його території розташовано чотири пасажирські термінали і поштово-вантажний комплекс.


Нагадаємо, що термінал F був закритий у жовтні 2013 року, пропрацювавши всього три роки (відкриття відбулося у вересні 2010 року). Причиною став пасажиропотік в аеропорту - для його обслуговування цілком вистачає лише одного терміналу D, який розрахований на 15 млн пасажирів. Однак він уже відчуває завантаження, близьке до максимального, в ранковий і вечірній час пік.

Раніше Рябікін заявляв, що в разі, якщо авіакомпанія Ryanair забезпечить не менше 15 рейсів на день, то законсервований термінал F буде відкрито.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X