В аеропорту Бориспіль побудували платформи для швидкісної залізничної лінії з Києва

1 жовтня 2018, 13:35

В аеропорту Бориспіль побудували дві високі платформи з пандусами для прийому поїздів, які курсуватимуть до Києва.

Про це пише avianews.com.

Кінцева зупинка експресів буде знаходитися приблизно в 200 метрах від входу в термінал D.

На даний момент невідомо, чи буде перехід між платформами і критим аеровокзальним комплексом.

Відео дня

Зазначається, що поїзди між головним залізничним вокзалом столиці Київ-Пасажирський та аеропортом Бориспіль курсуватимуть з проміжними зупинками на станціях Видубичі, Дарниця, а в подальшому біля залізничної естакади в районі автомагістралі Київ-Бориспіль-Харків. Запуск поїздів запланований до кінця 2018 року.

Проект Повітряний експрес включає в себе залізничне пасажирське сполучення між Центральним залізничним вокзалом Києва та аеропортом Бориспіль. Довжина маршруту (між станцією Київ-Пасажирський та аеропортом Бориспіль) становитиме 37,4 км.

У 2011 році Повітряним експресом займалося Держагентство з інвестицій та управління національними проектами України під керівництвом Владислава Каськіва. Тоді ця структура підписала кредитний договір з на суму $372,3 млн із Експортно-імпортним банком Китаю. Агентство сплатило страховий платіж і комісійні на суму понад $40 млн і встигло отримати перший транш кредиту в розмірі $52,1 млн. Ці кошти зникли. А після цього держава виплатила кредитору понад $20 млн.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Володимир Гройсман обіцяв запустити Повітряний експрес до кінця 2018 року.

У березні 2018 року, Укрзалізниця отримала дозвіл на розробку проекту землеустрою 3,5 га землі на території Борисполя для будівництва інфраструктури швидкісного залізничного сполучення з міжнародним аеропортом Бориспіль.

У кінці березня, компанія оголосила два тендери на будівництво залізничної гілки до аеропорту Бориспіль загальною вартістю 129,6 млн грн.

Пізніше гендиректор аеропорту Павло Рябікін заявляв, що залізниця до аеропорту Бориспіль з часом піде під землю.

У липні в аеропорту Бориспіль почали будувати посадкові платформи для поїздів з Києва.

Пізніше в.о. голови правління Укрзалізниці Євген Кравцов також повідомив, що між вокзалом Київ-Пасажирський та міжнародним аеропортом Бориспіль курсуватимуть автобуси польської компанії Pesa Bydgoszcz SA.

Показати ще новини
Радіо NV
X