Ужгородський аеропорт вирішили віддати у концесію словакам

19 березня 2018, 10:42

Словацька компанія Vedecko-vyskumna, AC хоче взяти у концесію аеропорт Ужгород.

Про це повідомив голова Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадій Москаль, передає ЦТС.

За словами Москаля, найбільш оперативний запуск повноцінної роботи аеропорту можливий у разі взяття його в концесію компанією з країн ЄС. Єдина умова Закарпатської ОДА та облради для концесіонерів, в разі успішного вирішення питання, - це відновлення регулярного авіасполучення між Ужгородом і Києвом.

Відео дня

Крім того, голова ОДА заявив, що після закінчення відповідної міждержавної угоди між Україною та Словаччиною аеропорт обслуговуватиме повітряні судна тільки у режимі прямої видимості.

"Якщо проект вдасться реалізувати, то на початковому етапі ми готові запустити щотижня три рейси Братислава-Ужгород Київ", - розповів президент Vedecko-vyskumna, AC Роберт Спішак. - А в подальшому введемо авіасполучення Ужгорода з Будапештом, Віднем, Прагою, а також курортами Туреччини, які дуже популярні в період відпусток".

Також під час переговорів була досягнута домовленість, що словацька компанія за свій рахунок проведе незалежну експертизу аеропорту Ужгород, щоб об'єктивно оцінити його технічний стан і балансову вартість, після чого направить лист до Закарпатської обласної ради з проханням надати аеропорт в концесію. При цьому віддавати в концесію злітно-посадкову смугу не можна, нагадва Москаль. Остаточне рішення буде приймати більшість депутатського корпусу обласної ради.

Нагадаємо, що у 2017 році влада Ужгорода і Закарпаття вже намагалися передати аеропорт Ужгород в концесію іноземному інвестору. У кінці березня голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс і губернатор Закарпатської області Геннадій Москаль їздили в Дебрецен (Угорщина), де провели переговори з угорською авіакомпанією Wizz Air.

Показати ще новини
Радіо NV
X