Влада Китаю використовує примусову працю уйгурів на фабриках всесвітньо відомих компаній
Влада Китаю примушує уйгурів працювати на фабриках 83 всесвітньо відомих брендів, йдеться в доповіді Австралійського інституту стратегічної політики (ASPI).
Йдеться про такі всесвітньо відомі бренди як Adidas, Amazon, Apple, ASUS, BMW, Bosch, Calvin Klein, Google, H & M, Huawei, Nokia, Lenovo, Meizu, Tommy Hilfiger, Volkswagen, Xiaomi, Zara та інших.
У доповіді стверджується, що з 2017 по 2019 рік не менше 80 тисяч уйгурів вивезли з Синьцзян-Уйгурського автономного округу на фабрики в дев’яти інших провінціях Китаю і примусили працювати за контрактами на 27 фабриках, пов’язаних з 83 відомими брендами.
«Уйгурам дуже складно відмовитися від робочих контрактів, так як вони пов’язані з репресивним апаратом і системою політичної обробки як всередині, так і за межами Синьцзяна», — йдеться в звіті.
Відзначається, що уйгурів селили в гуртожитках, проводили з ними ідеологічну роботу і забороняли проводити релігійні обряди.
Автори доповіді очікують реакції компаній, на заводах яких використовувалася праця уйгурів. Також в ASPI закликають компанії перевіряти, звідки вони отримують свою продукцію і чи не порушуються при виробництві права людини.
Як пише Reuters, ряд компаній вже заявили, що перевірять повідомлення про використання праці уйгурів на виробництві продукції їх бренду.
Уйгури — це мусульмани тюркського походження, які проживають на північному заході Китаю. З 2018 року в ЗМІ почали з’являтися доповіді про переслідування та утиски цієї етнічної групи з боку китайської влади.