Врожай узяв паузу. Скільки зможе зібрати і продати Україна в 2020 році і чому всі надії пов’язані з кукурудзою

8 серпня 2020, 09:09
NV Преміум

Після низки рекордних років пшениця цьогоріч не порадує вітчизняних аграріїв урожайністю. Вся надія експортерів на кукурудзу і соняшникову олію, пише журнал НВ.

«Ми раніше ніколи стільки не пересівали», каже Євген Казєєв, директор із рослинництва агрохолдингу HarvEast, стоячи на полі під Києвом. Усього в Україні його компанія має 127 тис. га таких ось полів, три четвертих із яких знаходяться у Донецькій області.

Відео дня

«Навесні аграрії зазвичай оцінюють, як перезимували осінні посіви, і там, де рослини дуже слабкі, часто засівають заново, вже яровими. Завжди закладаємо до 5−10% площі, не більше, а цьогоріч із приблизно 50 тис. га озимих навесні пересіяли до 10 тис. га», розповідає Казєєв. За його словами, частина посівів озимого ріпаку, а також гороху і пшениці залишали бажати кращого. І компанія засадила їх соняшником і просом.

Це погані новини. Адже озима пшениця, збирання якої зараз вийшло на фінішну пряму, важливе джерело надходжень валюти у країну. Вона разом з яровою має частку 17% у вітчизняному агроекспорті, який приніс Україні в 2019-му понад $20 млрд.

Останні декілька років боги сільського господарства і погоди були прихильні до України, даруючи їй все більші врожаї зернових і зернобобових. У 2019-му їх зібрали рекордну кількість 75 млн т. Але тепер справи йдуть значно гірше: за оцінками Мінекономрозвитку, торгівлі та сільського господарства, цей показник за негативного сценарію може становити 63,5 млн т. Прогноз Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ) 65 млн т. Врожайність із гектара скоротилася приблизно на 10−15%: 3,7 т/га проти торішніх 4,2 т, підрахували в УКАБ.

Міністр економрозвитку Ігор Петрашко, колишній топменеджер сільгосп імперії Олега Бахматюка, навіть закликав виробників зерна координувати свої експортні позиції, щоб вдало пережити кризовий рік.

Показати ще новини
Радіо NV
X