Уряд змінив правила надрокористування

4 квітня 2018, 13:38

Кабінет міністрів України скасував платежі для надрокористувачів за приріст запасів корисних копалин і продовження дії спецдозволів.

Таке рішення уряд прийняв на засіданні 4 квітня, передає агентство Інтерфакс-Україна.

При цьому, до офіційної публікації, рішення ще буде доопрацьовано з урахуванням пропозицій Міністерства економічного розвитку (МЕРТ).

Відео дня

Документ також виключає норму про відмову в продовженні терміну дії спецдозволу, якщо надрокористувач має борги по ренті. Відзначається, що така зміна пов'язана з рішенням суду за позовом Укрнафти.

Крім цього, Кабмін дозволив приватним компаніям передавати спецдозволи пов'язаним суб'єктам, що полегшить співпрацю з іншими підприємствами.

Прийнятий документ також містить пункт про обов'язкове оприлюднення на сайті Держгеонадр інформації про видачу спецдозволів поза аукціоном - протягом п'яти днів з моменту прийняття таких рішень. Відомство має оприлюднити інформацію про заяви, що надійшли на продовження спецдозволів.

При цьому документ передбачає низку змін, пов'язаних з проведенням оцінки впливу на навколишнє середовище, які отримали негативні відгуки від учасників ринку.

Так, виконавчий директор Асоціації газодобувних компаній України Роман Опімах зазначає, що зміни включають проведення оцінки впливу на навколишнє середовище на всіх етапах надання спецдозволу, у тому числі при внесенні змін до нього і при продовженні дії дозволу на геологічне вивчення.

За його словами, такі зміни суперечать вимогам закону Про оцінку впливу на навколишнє середовище, що передбачає оцінку тільки на етапі видобутку. Те ж передбачає і закон Про нафту і газ.

Опімах вважає, що зміни також не передбачають усунення механізму видачі нових спецдозволів поза аукціонами через апробацію геоінформації, що є критичним для проведення прозорих аукціонів.

Показати ще новини
Радіо NV
X