Уряд провів шокове підвищення тарифів, нічим не ризикуючи, – Перша шпальта

24 травня 2016, 20:35
З політичної точки зору Кабінет міністрів Володимира Гройсмана вибрав найкращий, для себе, час, щоб провести шокове підвищення цін на природний газ для населення, йдеться в новому випуску програми Перша шпальта

За словами голови альянсу Нова енергія України Валерія Боровика, протягом 2-3 місяців з моменту призначення Кабміну будуть довіряти і критика його дій буде мінімальною. Крім того, опалювальний сезон завершився і споживачі в своїх платіжках зараз не побачать наскільки виростуть їхні рахунки.

Відео дня

Як повідомляв НВ Бізнес з 1 травня єдина ціна газу для побутових споживачів зросла більш ніж на чверть, до 6,9 тис. грн за 1 тис. кубометрів. А для виробників теплової енергії майже в 2,5 рази, до 6,8 тис. за 1 тис. кубометрів. Останнє призведе до подорожчання тепла та гарячої води.

З економічної точки зору підвищення тарифів давно назріло. Як написав у своїй статті на НВ Бізнес радник прем'єр-міністра України Іван Міклош, міністри енергетики країн "Великої сімки" вітали реформу системи тарифів в газовому секторі України і приведення їх до економічно обґрунтованого рівня.

Начальник аналітичного відділу ІК Concorde Capital Олександр Паращій пояснює: "Платити за будь-який товар потрібно стільки, щоб це принаймні покривало витрати на його виробництво". Він додає, що це несправедливо, коли і бідні, і багаті платили за газ однаково мало. При цьому різниця покривалася з бюджету. За словами Міклоша, це створювало величезний простір для спекуляцій і корупції.

"Тепер, багаті будуть платити за газ високу ціну. А ті, хто не зможуть, отримають субсидію", – резюмує Паращій.

Втім, Боровик, каже, що незважаючи на правильність розрахунків, з подорожчанням можна було почекати. "Багато експертів пропонували почекати, поки запрацює економіка, і у людей буде більше коштів", – говорить він.

Також у програмі дивіться інтерв'ю директора економічних досліджень Міністерства юстиції США Рассела Питтмана, де він говорить що робити з олігархами і монополіями в Україні. А також інтерв'ю глави Держслужби геодезії, картографії та кадастру Максима Мартинюка, присвячене продажу землі.

Завершує випуск рубрика Розбір польотів від спеціального кореспондента Майкла Щура

Програма Перша шпальта виходить на каналі UA: Перший в партнерстві з журналом Новое время.

Показати ще новини
Радіо НВ
X