Уряд назвав умови продажу Центренерго

24 жовтня 2018, 13:12

Кабінет міністрів оприлюднив умови продажу 78,2% акцій державної енергогенеруючої компанії Центренерго початковою вартістю 5,98 млрд грн.

Відповідне розпорядження №756-р опубліковане на сторінці уряду.

Згідно з умовами продажу, Центренерго має виплатити до держбюджету дивідендів в розмірі 30% чистого прибутку за результатами діяльності в 2018 році.

Відео дня

Зазначимо, що в проекті розпорядження було формулювання про виплату дивідендів згідно із затвердженим Кабміном нормативом, який минулого року становив 75%, а в 2016 році - 50%.

Покупець пакета акцій повинен забезпечити дотримання ліцензійних умов провадження діяльності Центренерго, наявність гарантованих запасів вугілля на складах теплоелектростанцій і резервного палива для операційної безпеки поставок в об'єднаній енергетичній системі України.

Також у зобов'язання переможця конкурсу входить рекомендація використання вугілля, що видобувається на українських шахтах, при повній ідентичності вартісних і якісних характеристик палива іноземного походження.

Крім того, покупець повинен забезпечувати повну і своєчасну сплату в бюджет податків, зборів та митних платежів.

З оприлюдненої редакції виключений пункт про проведення розрахунків за енергоносії в повному обсязі і згідно з укладеними договорами, передає Інтерфакс-Україна.

Розпорядження також не містить пункт про виконання вимог Національного плану скорочення відходів від великих спалюючих установок (розпорядження КМУ №796 від 8 листопада 2017 року), тоді як у проекті документа ця умова була.

З документа також прибрали пункт зобов'язання врахувати рекомендації екологічного аудиту, проведеного 16 травня 2018 року за замовленням Фонду держмайна.

Крім того, порівняно з проектом із розпорядження виключено зобов'язання надання профільного держоргану інформації про технічний стан підприємства, його фінансово-економічні показники, постачання і споживання палива.


Центренерго - найбільша енергогенеруюча держкомпанія. 78,3% акцій належить Фонду держмайна. Експлуатує Вуглегірську, Зміївську і Трипільську ТЕС сумарною потужністю 7660 МВт (близько 14% від всеукраїнського показника).

Приватизація Центренерго є однією з ключових умов переговорів з МВФ, але процес затягується з 2015-го. За підсумками минулого року компанія в 5 разів збільшила чистий прибуток - до 1,9 млрд грн. Активи на кінець 2017 року перевищили 10 млрд грн.


Нагадаємо, що в січні 2018 року Верховна Рада встановила нові правила приватизації державного майна. Залишається тільки мала приватизація і велика з вартістю активів понад 250 млн грн.

Президент України Петро Порошенко 2 березня підписав закон Про приватизацію державного та комунального майна.

У березні ФДМ затвердив список об'єктів малої приватизації, що підлягають продажу в 2018 році. До нього увійшли близько 600 об'єктів.

У травні Гройсман заявив про початок малої приватизації з червня 2018 року.

Крім того, у травні уряд затвердив перелік підприємств великої приватизації на 2018 рік, в який входили 26 підприємств.

Додамо, що надходження від приватизації в 2016 році склали 0,19 млрд грн при плані 17,1 млрд грн.

Держбюджет-2017 передбачав 17,1 млрд грн надходжень від приватизації, проте бюджет отримав лише 3,4 млрд грн. Основну суму в 3,1 млрд грн Фонд отримав за рахунок продажу в серпні блокпакетів акцій енергокомпаній, які викупила група СКМ Ріната Ахметова, яка вже володіє в них контрольним пакетом.

Держбюджет-2018 передбачає надходження від приватизації 21,3 млрд грн.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X