Уряд хоче нав’язати провайдерам обов’язки із захисту держтаємниць

11 травня 2016, 11:34
НКРЗІ підтримала проект урядової постанови про внесення змін до постанови Кабміну від 12.04.2002 року про порядок підключення держорганів до інтернету

Національна комісія регулювання зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) учора схвалила проект урядової постанови авторства Держспецзв’язку, яка може суттєво обмежити держоргани у виборі постачальника інтернет-послуг. Чиновники запропонували внести зміни до порядку підключення до глобальних мереж передачі даних і покласти на приватні компанії невластиві їм обов’язки із захисту інформації.

Відео дня

Присутні на вчорашньому засіданні НКРЗІ представники громадських бізнес-об’єднань – Інтернет Асоціації України (ІнАУ), Української асоціації операторів зв’язку Телас, Українського союзу промисловців і підприємців (УСПП) – різко розкритикували проект урядової постанови. На їхню думку, учасники ринку не мають забезпечувати для державних органів захист інформації. Надання доступу до інтернету включає в себе певний набір інструментів для захисту від вірусів, ботів і спаму. Однак, впевнені ділові кола, захист конфіденційної інформації не може входити в обов’язки приватних провайдерів. «Державна безпека – це окреме питання, яке не входить до послуги інтернет-доступу», - підкреслив один із учасників ринку на правах анонімності.

На думку одного з експертів, згаданими змінами уряд має намір суттєво скоротити список провайдерів, які будуть допущені до обслуговування держорганів. Подібна підхід урядовці уже застосовували в минулому десятилітті, коли існував закритий список із трьох провайдерів, які могли підключати до інтернету державні установи. Через різке незадоволення дану норму влада скасувала, однак тепер робить спроби повернутися до цієї практики.

Учасники ринку нагадали, що в минулому подібні наміри перетворились у «відкатні схеми» і сприяли поширенню хабарництва та корупції. Якщо згадані зміни вступлять в силу, прогнозують представники профільних бізнес-асоціацій, то це суттєво обмежить конкуренцію на ринку інтернет-доступу, а держоргани змушені будуть купувати дорогі послуги у обмеженого кола постачальників.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X