Замінити Газпром. Дві великі німецькі енергетичні компанії незабаром можуть домовитися з Катаром про постачання скрапленого газу

20 вересня, 16:44
Uniper був найбільшим німецьким партнером Газпрому (Фото:REUTERS/Thilo Schmuelgen)

Uniper був найбільшим німецьким партнером Газпрому (Фото:REUTERS/Thilo Schmuelgen)

Дві німецькі енергетичні компанії RWE та Uniper близькі до укладання довгострокових контрактів із Катаром про постачання СПГ.

Німецькі енергетичні компанії — RWE та колишній головний імпортер російського газу в країну Uniper — близькі до укладання довгострокових контрактів із Катаром щодо закупівлі скрапленого газу.

Відео дня

Про це пише агентство Reuters з посиланням на джерела, знайомі із цим питанням.

Йдеться про співпрацю у рамках розширення найбільшого у світі ЗПГ-проекту North Field East.

Як пише агентство, переговори між Німеччиною та Катаром були пов'язані з розбіжностями щодо ключових умов — тривалість контрактів та ціни. Водночас, джерела видання в галузі заявили, що сторони повинні незабаром дійти компромісу.

За даними співрозмовників видання, у травні Німеччина не хотіла укладати довгострокову угоду на 20 років. Крім того, німецька сторона хотіла прив'язати ціни до голландських еталонних цін на газ, а не на нафту.

Очікується, що протягом кількох тижнів німецькі компанії узгодять угоди на 15 років.

Якщо країни домовляться про довгострокову співпрацю, то проект розширення Північного родовища ( NFE) не буде запущено до 2026 року.

Наразі обидві німецькі компанії купують скраплений газ у Катарі на спотовому ринку. У 2016 році RWE підписала угоду з Катаром на постачання до 1,1 млн. тонн. Термін дії угоди спливає наступного року.

Раніше повідомлялося, що німецька Uniper, яка до війни була найбільшим постачальником російського газу до Німеччини, отримає від уряду 15 млрд. євро допомоги.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X