Умови для надприбутків. Регулятора з тарифів звинуватили у завищенні цін на електроенергію

8 серпня 2017, 08:21
Національне антикорупційне бюро (НАБУ) розслідує дії членів Національної комісії регулювання енергетики, які затвердили формулу щодо визначення оптової ціни електроенергії, відому як Роттердам+

Про це йдеться в рішеннях Солом'янського районного суду Києва від 10 липня, передає Liga.net .

Так, НАБУ направило до суду ряд клопотань, якими просило допустити детективів до банківських документів Центренрего і Дніпроенерго для перевірки обґрунтованості затвердження формули Роттердам +.

Відео дня

"Досудовим розслідуванням встановлено, що голова і члени НКРЕКП, використовуючи службове становище всупереч інтересам служби та діючи в інтересах генеруючих компаній, навмисне, з метою створення умов отримання ГК ТЕС надприбутків, в січні-березні 2016 року під час розробки порядку формування оптової ринкової ціни (Роттердам +) забезпечили включення в нього явно необґрунтованої формули, яка збільшувала вартість вугілля. Таким чином, вони створили всі необхідні умови для зростання ціни продажу електричної енергії на оптовий ринок", - йдеться в ухвалі суду.

При цьому суд відхилив всі клопотання НАБУ.

Бюро проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом зловживання службовим становищем посадовими особами НКРЕКП, які в 2016 році брали участь в ухваленні постанови № 289 "Про затвердження Порядку формування прогнозної оптової ринкової ціни електричної енергії" (формула Роттердам +).

На думку слідчих, це призвело до економічно необґрунтованого збільшення ціни покупки електроенергії ДП Енергоринок у енергогенеруючих компаній.

НАБУ також вважає, що посадові особи НКРЕКП, діючи умисно в інтересах генеруючих компаній на виконання злочинних домовленостей, використовуючи необґрунтовану формулу розрахунку вартості енергетичного вугілля, здійснили розрахунки прогнозованої оптової ринкової ціни електричної енергії за завищеною вартістю енергетичного вугілля на 2-4 квартали 2017 року.

"Це дозволило генеруючим компаніям теплових електростанцій отримати надприбутки з виробництва та подальшого продажу електричної енергії на оптовий ринок електроенергії, а споживачі е/е безпідставно понесли витрати на її покупку", - йдеться в ухвалі суду.

Нагадаємо, що в березні 2016 року НКРЕКП затвердила нову методику визначення оптової ринкової ціни на електроенергію. Це ціна, по якій ТЕС продають електроенергію на ринок. У ній, зокрема, враховується ціна на вугілля.

Згідно з цією методикою, вартість вугілля у виробництві вугільно-теплової генерації обчислюється за формулою "вартість вугілля в порту Роттердам + вартість його доставки в Україну".

Показати ще новини
Радіо NV
X