Укрзалізниця погодилася більше не підвищувати тарифи на вантажоперевезення

22 квітня 2019, 17:34

Крім фіксації тарифу на рік, бізнес виклав ще ряд вимог до УЗ

Представники бізнесу підписали меморандум про регулювання тарифів на з/д вантажоперевезення, який дозволить зафіксувати одноразове підвищення тарифу Укрзалізниці на 14,2% протягом року. Про це заявив президент об'єднання підприємств Укрметалургпром Олександр Каленков, повідомляє РБК-Україна.

Відео дня

За його словами, крім відсутності додаткових тарифних підвищень, вантажовідправники вимагають прозорості звіту УЗ по витраті отриманих коштів.

"УЗ вийшла з ініціативою чергового підвищення тарифів на 14,2%. У минулому році витрати вантажовідправників зросли на 30-35%. В цьому році фінпланом УЗ було передбачено підвищення витрат вантажовідправників, без урахування транзитних вантажів, ще на 26%. Зрозуміло, що ніяка економіка світу, ніяка промисловість, ніяка галузь не може винести такого підвищення", - заявив глава Укрметаллургпрома.

За його словами, таке навантаження не дозволяє українському бізнесу конкурувати з іншими країнами. Він також нагадав, що проти підвищення вантажного тарифу виступили Американська торгова палата і Європейська бізнес асоціація, які вважають підвищення необгрунтованим.

"З іншого боку, розуміючи, що ми навряд чи зможемо чинити опір масованій атаці УЗ, ми погодилися на 14%, але за умови, що це буде одноразове підвищення протягом року і що не буде ніяких інших тарифних збільшень", - сказав Каленков.

Глава Укрметаллургпрома також розповів, що крім фіксації тарифу на рік, бізнес виклав ще ряд вимог до УЗ.

"Є ще ряд вимог, які стосуються відкритості УЗ, узгодження інвестиційного плану, відкритості в звітах, куди йдуть гроші, тому що ми кожен день читаємо новини про різні скандали в УЗ", - розповів він.

Каленков також зазначив, що меморандум був підписаний не тільки гірниками і металургами, а й енергетиками, цементниками, склярями, представниками будівельних галузей, Української аграрної асоціацією. І висловив надію на те, що найближчим часом бізнес і УЗ прийдуть до загального рішення.

Раніше також повідомлялося, що Укрзалізниця розповіла про нові онлайн-послуги.

Показати ще новини
Радіо NV
X