Укрзалізниця розповіла, як їздитиме новий потяг до Польщі

4 квітня 2019, 12:29

Україна і Польща розробляють новий залізничний маршрут Львів-Люблін

Залізничні перевезення пасажирів за маршрутом Львів-Люблін планують організувати з пересадкою в польському Холмі. Про це розповів начальник департаменту пасажирських перевезень далекого прямування Укрзалізниці Олександр Красноштан, повідомляє ЦТС.

Відео дня

"Львів-Люблін - ми працюємо над пересадковим сполученням. Хочемо зробити поїзд через Холм, аналогічно як зараз ходить Здолбунів-Холм. Тобто ми довозимо пасажирів в Холм по колії 1520 і там люди пересідають на поїзди, що йдуть по євроколії 1435 до Любліна", - пояснив Красноштан.

За його словами, Укрзалізниця бачить велику зацікавленість в цьому проекті і, швидше за все, він буде реалізований.

Раніше розглядалася три можливих варіанти запуску залізничного сполучення зі Львова до Любліна: перший - з пересадкою пасажирів з вагонів українського поїзда в польський поїзд, другий - використання вагонів з автоматичною зміною ширини колії, третій - будівництво нових шляхів.

Як заявив у грудні 2018 року міністр інфраструктури Польщі Анджей Адамчик, перший варіант є найбільш привабливим. "Думаю, що цей потяг може бути вже в розкладі з червня 2019 року або найпізніше - взимку", - додав Адамчик.

Рішення почати розробляти новий залізничний маршрут між країнами було прийнято на рівні міністрів інфраструктури України та Польщі влітку 2018 року.

Раніше повідомлялося, що Укрзалізниця в тестовому режимі запустить потяг до Словаччини.

Також повідомлялося, що пасажири поїзда Київ-Варшава будуть проходити прикордонний контроль за новими правилами.

Показати ще новини
Радіо NV
X