Укрзалізницю зобов'язали виплатити 120 млн грн компенсації українському агрогіганту – ЗМІ

12 липня 2018, 18:14
343
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Фото: Укрзалізниця/Facebook

Суд зобов'язав Укрзалізницю виплатити 120 млн грн компенсації українському агрогіганту

Верховний суд України у складі колегії Касаційного господарського суду рішенням від 3 липня 2018 постановив стягнути з компанії Укрзалізниця на користь агрохолдингу Нібулон 120,2 млн грн збитку, заподіяного компанії у 2012-2014 роках в результаті неправомірно встановленого "експортного тарифу" на перевезення зернових вантажів до станції Миколаїв-Вантажний.

Як пише видання Наші гроші, у липні 2013 року Антимонопольний комітет оштрафував Державну адміністрацію залізничного транспорту на 100 млн грн за зловживання монопольним становищем. "Йшлося про заміну вартості послуг з перевезення зерна на експорт вартістю послуг з перевезення на території України", - йдеться у матеріалі.

Також наголошується, що за саму справу в АМКУ взялися на підставі скарги компанії Нібулон. Зокрема, видання пише, що комітет встановив, що Держадміністрація залізничного транспорту безпідставно зобов'язувала Нібулон вказувати у перевізних документах інформацію про перевезення вантажів зі своїх підрозділів до Миколаєва як експортних, так як станція Миколаїв-Вантажний знаходиться в межах України і перевезення до неї відносяться до категорії "внутрішнього сполучення".

Крім того, видання з'ясувало, що навесні 2016 року Нібулон звернувся в суд з позовом до Укрзалізниці, як правонаступника Держадміністрації залізничного транспорту з вимогою про стягнення 120 млн грн збитку (надміру сплачені 60,14 млн грн х 2 з 6 лютого 2012 року по 22 липня 2014 року).

Колегія суддів Касаційного госпсуду підтримала висновки суду апеляційної інстанції з приводу того, що у компанії з'явилося право судитися з Укрзалізницею про відшкодування зайво понесених витрат з моменту винесення згаданого рішення АМКУ. Тому суперечка про наявність чи відсутність підстав для стягнення цієї шкоди суди вирішили на користь позивача.

Також у матеріалі зазначається, що суди виходили з того, що факт підміни перевезення за внутрішнім сполученням "експортним" є повністю доведеним.

Вибір редакції

Гаджети

Вчора, 15:00

article_img
Великий і гнучкий. Все, що відомо про майбутні смартфони Samsung
Політика

Вчора, 21:10

article_img
Мураєв проти Добродомова. Президентські дебати на Радіо НВ - повний текст і відео
Політика

Вчора, 11:00

article_img
#ВибориБезБрехні: перевіряємо достовірність заяв Тимошенко, Ляшка, Вілкула, Мураєва та Шевченка

Головне

Події

Вчора, 19:56

article_img
Репортери без кордонів засудили вимогу ГПУ надати доступ до внутрішніх документів НВ
Події

Вчора, 12:38

article_img
Напади на культові споруди УПЦ МП координує ФСБ РФ - Грицак
Події

Вчора, 13:06

article_img
У Києві на Броварському проспекті зіткнулися сім авто - відео