Укрзалізниця звинуватила Крюківський завод у завищенні цін на вагони

25 червня 2018, 08:51
500
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У компанії вважають, що таке суттєве підвищення вартості пасажирського вагона не має ніякого економічного обґрунтування

Укрзалізниця вважає економічно необґрунтованим зростання вартості пасажирських вагонів виробництва Крюківського вагонобудівного заводу (КВЗ), наголошуючи, що за останні два роки зростання цін становило 65%.

Про це йдеться в прес-релізі компанії, передає агентство Інтерфакс-Україна.

Зазначається, що згідно з підписаною угодою в липні 2016 року, вартість купейного пасажирського вагона спального типу моделі 61-779 становила понад 16,9 млн грн (з ПДВ), за договором від квітня 2017 року - більш ніж 23,3 млн грн (з ПДВ), а в травні 2018 року цінова пропозиція вітчизняного виробника на цей вагон в ProZorro становила 28 млн грн.

"Таким чином, користуючись монопольним становищем, Крюківський вагонзавод за останні два роки підвищив ціни на вагони на 65,4% в національній валюті, а в доларовому еквіваленті - на 57%", - повідомили в Укрзалізниці.


Крюківський вагонобудівний завод - єдине у СНД підприємство, що має налагоджене і діюче виробництво двох видів вагонів - пасажирських і вантажних (вагони-платформи, цистерни, вагони бункерного типу, піввагони). Завод виробляє також запасні частини та візки для вантажних вагонів.


Крім того, згідно з повідомленням, ціни на вагони КВЗ в період з липня 2016 по травень 2018 росли вдвічі швидше, ніж ціни виробників промислової продукції.

При цьому прес-служба посилається на дані Держстату, згідно з якими індекс цін на продукцію машинобудування за відповідний період зріс лише на 29,4%, а загальний індекс цін виробників - на 42,2%. Крім того, за цей період курс долара зріс на 5,6%, а інфляція в країні становить 27,2%.

"Отже, таке суттєве підвищення вартості пасажирського вагона не має жодного економічного обґрунтування", - наголосили в компанії.

Крім того, для ілюстрації твердження, що ціни КВЗ вищі, ніж у інших виробників, "Укрзалізниця" порівнює їх з цінами російського Тверського вагонобудівного заводу.

В Укрзалізниці також зазначають, що якщо вартість вагона вітчизняного виробника минулого року становила $1,07 млн, то вартість вагона російського Тверського вагонобудівного заводу минулого року - $825 тис., що на 30% менше ніж на КВЗ.

Зазначимо, що в 2018 році Укрзалізниця планує придбати 54 нових пасажирських вагона, провести капітально-відновлювальний ремонт ще 150. У 2017 році КВБЗ поставив Укрзалізниці 50 пасажирських вагонів.


Укрзалізниця була перетворена на акціонерну компанію в грудні 2015 року. За підсумками 2017 року компанія отримала 100 млн грн прибутку.

До складу Укрзалізниці входять Донецька, Львівська, Одеська, Південна, Південно-Західна і Придніпровська залізниці, а також інші підприємства і організації єдиного виробничо-технологічного комплексу, що забезпечують перевезення вантажів і пасажирів.

Вибір редакції

Події

Сьогодні, 20:30

article_img
День Небесної сотні. Редакція НВ представляє фільм-спогад
Знаменитості

Сьогодні, 14:15

article_img
Помер Карл Лагерфельд. 10 цитат легендарного кутюр'є
Політика

Сьогодні, 20:41

article_img
Roshen не менш вагомий, ніж Квартал 95. Політтехнолог Порошенка - про президента, Зеленського, Тимошенко і Коломойського

Головне

Геополітика

Сьогодні, 11:16

article_img
Україна увійшла до трійки лідерів за розміром завданих Росії збитків
Події

Вчора, 23:22

article_img
Судове засідання у справі політв'язня Гриба зірвали - батько
Культура

Сьогодні, 17:20

article_img
Забужко та Держипільський. Названо лауреатів Шевченківської премії 2019