Укрзалізниця звинуватила Крюківський завод у завищенні цін на вагони

25 червня 2018, 08:51

Укрзалізниця вважає економічно необґрунтованим зростання вартості пасажирських вагонів виробництва Крюківського вагонобудівного заводу (КВЗ), наголошуючи, що за останні два роки зростання цін становило 65%.

Про це йдеться в прес-релізі компанії, передає агентство Інтерфакс-Україна.

Зазначається, що згідно з підписаною угодою в липні 2016 року, вартість купейного пасажирського вагона спального типу моделі 61-779 становила понад 16,9 млн грн (з ПДВ), за договором від квітня 2017 року - більш ніж 23,3 млн грн (з ПДВ), а в травні 2018 року цінова пропозиція вітчизняного виробника на цей вагон в ProZorro становила 28 млн грн.

Відео дня

"Таким чином, користуючись монопольним становищем, Крюківський вагонзавод за останні два роки підвищив ціни на вагони на 65,4% в національній валюті, а в доларовому еквіваленті - на 57%", - повідомили в Укрзалізниці.


Крюківський вагонобудівний завод - єдине у СНД підприємство, що має налагоджене і діюче виробництво двох видів вагонів - пасажирських і вантажних (вагони-платформи, цистерни, вагони бункерного типу, піввагони). Завод виробляє також запасні частини та візки для вантажних вагонів.


Крім того, згідно з повідомленням, ціни на вагони КВЗ в період з липня 2016 по травень 2018 росли вдвічі швидше, ніж ціни виробників промислової продукції.

При цьому прес-служба посилається на дані Держстату, згідно з якими індекс цін на продукцію машинобудування за відповідний період зріс лише на 29,4%, а загальний індекс цін виробників - на 42,2%. Крім того, за цей період курс долара зріс на 5,6%, а інфляція в країні становить 27,2%.

"Отже, таке суттєве підвищення вартості пасажирського вагона не має жодного економічного обґрунтування", - наголосили в компанії.

Крім того, для ілюстрації твердження, що ціни КВЗ вищі, ніж у інших виробників, "Укрзалізниця" порівнює їх з цінами російського Тверського вагонобудівного заводу.

В Укрзалізниці також зазначають, що якщо вартість вагона вітчизняного виробника минулого року становила $1,07 млн, то вартість вагона російського Тверського вагонобудівного заводу минулого року - $825 тис., що на 30% менше ніж на КВЗ.

Зазначимо, що в 2018 році Укрзалізниця планує придбати 54 нових пасажирських вагона, провести капітально-відновлювальний ремонт ще 150. У 2017 році КВБЗ поставив Укрзалізниці 50 пасажирських вагонів.


Укрзалізниця була перетворена на акціонерну компанію в грудні 2015 року. За підсумками 2017 року компанія отримала 100 млн грн прибутку.

До складу Укрзалізниці входять Донецька, Львівська, Одеська, Південна, Південно-Західна і Придніпровська залізниці, а також інші підприємства і організації єдиного виробничо-технологічного комплексу, що забезпечують перевезення вантажів і пасажирів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X