Укрзалізниця зібралася взяти гроші в борг на зовнішньому ринку

11 вересня 2018, 18:04

Державна Укрзалізниця планує розміщення облігацій на міжнародних боргових ринках до кінця 2018 року.

Про це заявив на брифінгу в.о. голови правління УЗ Євген Кравцов, передає Інтерфакс-Україна.

"Ми плануємо провести випуск на зовнішніх ринках для збалансування поточного портфеля, поліпшення процентних ставок і продовження терміну кредитного портфеля Укрзалізниці. Це плануються єврооблігації, але в якому обсязі - все залежить від ситуації на зовнішніх ринках: який попит буде на Україну, на її облігації", - зазначив він.

Відео дня

За словами Кравцова, розміщення облігацій на міжнародних ринках планується до кінця поточного 2018 року.

Він також повідомив, що рішення про розміщення компанією внутрішніх облігацій поки заморожено внаслідок зростання ставок по кредитах.

"По залученню грошей в гривні ми планували провести випуск внутрішніх облігацій, але мусимо констатувати: з огляду на ситуацію з ліквідністю на українських ринках, поки ми не бачимо можливості для відповідного розміщення. Поки немає попиту за прийнятною процентною ставкою", - сказав Кравцов.

У той же час він запевнив, що як тільки на українському ринку з'явиться попит на внутрішні облігації Укрзалізниці, компанія буде готова здійснити відповідний випуск.

Він відмовився називати плановані обсяги залучення коштів, підкресливши, що це значною мірою буде залежати від стану міжнародних фінансових ринків, а також ставлення до України, до українських ризиків.

У квітні Укрзалізниця заявляла, що розглядає можливість здійснення нового випуску єврооблігацій з прив'язкою до гривні об'ємом від 500 млн до 1 млрд грн на термін від трьох до п'яти до кінця поточного року, а також вже отримала погодження міністерств для здійснення випуску внутрішніх облігацій загальним обсягом 2 млрд грн.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X