Укрзалізниця задумалася про запуск з Києва до аеропорту Бориспіль українського дизель-поїзда

30 жовтня 2018, 12:49

Компанія Укрзалізниця веде переговори про електрифікацію ділянки шляху з Києва до міжнародного аеропорту Бориспіль. Також компанія планує додати на маршрут Центральний залізничний вокзал - аеропорт Бориспіль дизель-поїзда виробництва Крюківського вагонобудівного заводу.

Про це повідомив журналістам в.о. голови правління Укрзалізниці Євген Кравцов, передає Інтерфакс-Україна.

"В залежності від попиту в процесі запуску проекту ми плануємо збільшувати й кількість і вагонність потяга. У нас зараз укладено договір із КВБЗ на поставку дизель-поїздів. Можливо, в подальшому вони будуть експлуатуватися на цій ділянці, якщо буде попит", - зазначив він.

Відео дня

За словами Кравцова, проект має окупитися через 9-10 років, а планове завантаження протягом першого року роботи експресу повинно скласти щонайменше 80% потужностей.

"Зараз якраз узгоджуємо графік, так як після запуску цього експресу ділянка між Дарницею та Борисполем буде одною з найбільш напружених в Україні, особливо з урахуванням великої кількості пасажирського, в тому числі приміського сполучення. Ми плануємо, що на перших етапах запуску періодичність в годину пік буде близько 30-40 хвилин, у ненавантажений час - 40 хвилин/півтори години", - сказав Кравцов.

Він також зазначив, що зараз Укрзалізниця веде обговорення з аеропортом в частині необхідності нічного курсування поїздів - в робочому порядку йде обговорення необхідності таких рейсів з урахуванням малої кількості нічних рейсів з аеропорту.

За його словами, до кінця листопада поїзд буде запущений, однак точної дати поки немає, оскільки є ще ряд зауважень з боку прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, які повинні бути враховані. Зараз завершуються переговори з Державіаслужбою та Украерорухом з питань електрифікації постійним струмом ділянки маршруту з Києва до Борисполя.

"Як тільки це буде зроблено, це спростить питання використання на цьому маршруті різних типів поїздів", - підкреслив в.о. глави Укрзалізниці.

Нагадаємо, що 25 жовтня, з Києва в аеропорт Бориспіль вперше відправився новий швидкісний поїзд. Повноцінне курсування ескпрес стартує в листопаді.


Проект Повітряний експрес - це залізничне пасажирське сполучення між Центральним залізничним вокзалом Києва та аеропортом Бориспіль. Довжина маршруту (між станцією Київ-Пасажирський та аеропортом Бориспіль) становитиме 37,4 км.

У 2011 році Повітряним експресом займалося Держагентство з інвестицій та управління національними проектами України під керівництвом Владислава Каськіва. Тоді ця структура підписала кредитний договір з на суму $372,3 млн із Експортно-імпортним банком Китаю. Агентство сплатило страховий платіж і комісійні на суму понад $40 млн і встигло отримати перший транш кредиту в розмірі $52,1 млн. Ці кошти зникли. А після цього держава виплатила кредитору понад $20 млн.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X