Укрзалізниця задумалася про закриття залізничного сполучення з Росією

13 грудня 2017, 10:04
246
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Укрзалізниця задумалася про закриття залізничного сполучення з Росією - фото

Фото: pixabay

Укрзалізниця розглядає питання припинення залізничного сполучення з Росією

Укрзалізниця також розглядає питання припинення залізничного сполучення з РФ після того, як Росія пустила потяги в обхід України

Про це заявив міністр інфраструктури Володимир Омелян, передає 112 Україна.

При цьому міністр зазначив, що перед ухваленням такого рішення мають бути проаналізовані всі нюанси.

"Питання про залізничне сполучення з РФ в першу чергу розглядається зараз Укрзалізницею. Думаю, про остаточне рішення ми зможемо повідомити у 2018 році. Є дві складові - вантажна і пасажирська. З пасажирського у нас є єдиний російський потяг, що курсує у напрямку Кишинів-Москва та кілька українських, які прямують на Москву. Після аналізу, проведеного Укрзалізницею, ми будемо готові ухвалити урядове рішення відповідного характеру", - заявив Омелян.

Він також зазначив, що Україна не зазнає збитків від припинення курсування російських потягів через свою територію.

"Що стосується прямого збитку для Укрзалізниці, він в розмірі однієї гривні на рік. Може хтось не знає, цю ділянку, за яким йшли транзитні поїзди, вантажні, пасажирські на південь РФ свого часу Укрзалізниця уклала угоду з РЖД про фактично безкоштовне транзитне проходження", - констатував міністр.

Нагадаємо, що Російська залізниця з 11 грудня повністю перевела пасажирські потяги далекого прямування на нову залізничну лінію Журавка-Міллерово в обхід України.

"З введенням в дію нового графіка руху поїздів на 2017-2018 рік ділянкою Журавка-Міллерово почали курсувати понад 120 пасажирських і до 30 вантажних поїздів щодоби", - йдеться в повідомленні РЖД.

При цьому на сьогодні транзитом територією України все ще курсує російський потяг №66/65 Кишинів-Москва, а у сполученні Україна-Росія курсують вісім поїздів формування Укрзалізниці.


Магістраль Журавка-Міллерово довжиною 137 км стала частиною швидкісного залізничного ходу, що з'єднує Центральну Росію з півднем РФ. На лінії побудовано сім нових станцій - Зайцівка, Сергіївка, Сохрановка, Кутейникове, Виноградівка (Воронезьска обл.), Колодязі та Боченкова (Ростовська обл.).


Росія почала будівництво залізниці Журавка-Міллерово в обхід території України у 2016 році.

7 вересня 2017 року Росія почала робочу експлуатацію залізниці, яка побудована в Ростовській та Воронезькій областях в обхід території України, а у вересні Росія організувала регулярний рух вантажних поїздів на лінії Журавка-Міллерово.

15 листопада в Росії заявили про початок руху пасажирських поїздів в обхід України через ділянку залізниці Журавка-Міллерово.

Журнал НВ (№9)

Справа, котра топить президента

Напередодні президентських виборів Петро Порошенко опинився в епіцентрі потужного скандалу в оборонному секторі, який може коштувати йому другого терміну

Читати журнал українською

ТОП 3

Компанії/Ринки

Вчора, 15:08

thumb img
Компанія Boeing все ж таки представила нову найбільшу у світі модель літака - 777X
3516
Компанії/Ринки

Сьогодні, 11:05

thumb img
У Борисполі побудують сонячну електростанцію
2225
Компанії/Ринки

Сьогодні, 15:00

thumb img
В Україні змінилися правила перевезення пасажирів і багажу в літаках
1824

Головне

Компанії/Ринки

Сьогодні, 15:42

thumb img
Кабмін може продовжити контракт з Коболєвим 20 березня - ЗМІ
Події

Сьогодні, 18:40

thumb img
На Донбасі загинув один український військовий
Футбол

Сьогодні, 01:14

thumb img
Ювентус зазнав першої поразки в чемпіонаті Італії, Інтер повернувся на третє місце