Укрзалізниця задумалася про закриття залізничного сполучення з Росією

13 грудня 2017, 10:04
Укрзалізниця також розглядає питання припинення залізничного сполучення з РФ після того, як Росія пустила потяги в обхід України

Про це заявив міністр інфраструктури Володимир Омелян, передає 112 Україна.

При цьому міністр зазначив, що перед ухваленням такого рішення мають бути проаналізовані всі нюанси.

Відео дня

"Питання про залізничне сполучення з РФ в першу чергу розглядається зараз Укрзалізницею. Думаю, про остаточне рішення ми зможемо повідомити у 2018 році. Є дві складові - вантажна і пасажирська. З пасажирського у нас є єдиний російський потяг, що курсує у напрямку Кишинів-Москва та кілька українських, які прямують на Москву. Після аналізу, проведеного Укрзалізницею, ми будемо готові ухвалити урядове рішення відповідного характеру", - заявив Омелян.

Він також зазначив, що Україна не зазнає збитків від припинення курсування російських потягів через свою територію.

"Що стосується прямого збитку для Укрзалізниці, він в розмірі однієї гривні на рік. Може хтось не знає, цю ділянку, за яким йшли транзитні поїзди, вантажні, пасажирські на південь РФ свого часу Укрзалізниця уклала угоду з РЖД про фактично безкоштовне транзитне проходження", - констатував міністр.

Нагадаємо, що Російська залізниця з 11 грудня повністю перевела пасажирські потяги далекого прямування на нову залізничну лінію Журавка-Міллерово в обхід України.

"З введенням в дію нового графіка руху поїздів на 2017-2018 рік ділянкою Журавка-Міллерово почали курсувати понад 120 пасажирських і до 30 вантажних поїздів щодоби", - йдеться в повідомленні РЖД.

При цьому на сьогодні транзитом територією України все ще курсує російський потяг №66/65 Кишинів-Москва, а у сполученні Україна-Росія курсують вісім поїздів формування Укрзалізниці.


Магістраль Журавка-Міллерово довжиною 137 км стала частиною швидкісного залізничного ходу, що з'єднує Центральну Росію з півднем РФ. На лінії побудовано сім нових станцій - Зайцівка, Сергіївка, Сохрановка, Кутейникове, Виноградівка (Воронезьска обл.), Колодязі та Боченкова (Ростовська обл.).


Росія почала будівництво залізниці Журавка-Міллерово в обхід території України у 2016 році.

7 вересня 2017 року Росія почала робочу експлуатацію залізниці, яка побудована в Ростовській та Воронезькій областях в обхід території України, а у вересні Росія організувала регулярний рух вантажних поїздів на лінії Журавка-Міллерово.

15 листопада в Росії заявили про початок руху пасажирських поїздів в обхід України через ділянку залізниці Журавка-Міллерово.

Показати ще новини
Радіо НВ
X