Укрзалізниця заборонила постачання брухту для найбільшого в Україні меткомбінату

1 жовтня 2018, 09:04

Компанія Укрзалізниця з 27 вересня заборонила навантаження і відправлення брухту чорних металів на адресу Криворізького гірничо-металургійного комбінату ArcelorMittal Кривий Ріг у вагонах філії Центру транспортної логістики Укрзалізниці (ЦТЛ).

Про це повідомили у прес-службі компанії, передає Інтерфакс-Україна.

Зазначається, що заборона обумовлена ​​необхідністю мінімізувати її втрати від неефективного використання вагонів меткомбінатом.

Відео дня

"Через хронічні та тривалі затримки вагонів на під'їзних коліях АМКР та їх несвоєчасне розвантаження Укрзалізниця щодоби втрачає понад 400 вагонів, які могли бути задіяні у перевезеннях. В результаті таких дій Укрзаліцниця недоотримує значні доходи, які вкрай необхідні для оновлення парку локомотивів і рухомого складу", - повідомили в Укрзалізниці.

За даними залізничної компанії, наразі ArcelorMittal Кривий Ріг понаднормово затримує на своїх під'їзних коліях в очікуванні вивантаження понад 2 тис. вагонів, в тому числі понад 600 вагонів ЦТЛ. Понад три доби простоюють 1034 вагони, понад 10 діб - 316 вагонів.

Окремі вагони з вантажами на підприємстві не вивантажують по 60-70 діб, в основному це лом, вугілля і флюси. В Укрзалізниці зазначають, що такі тривалі затримки вагонів, які допускає ArcelorMittal Кривий Ріг, порушують загальний технологічний процес перевезень.

"Є чіткі правила гри і технологічні нормативи. Якщо на під'їзних коліях клієнтів передбачено нормами, то це справляє величезний негативний ефект на весь процес перевезення. Страждають, в першу чергу, інші клієнти, які дотримуються встановлених нормативів, і справедливо не розуміють, чому порожні вагони приїхали до них на дві доби пізніше, ніж планувалося. Тому замість того, щоб звинувачувати Укрзалізницю у всіх своїх поразках, я б закликав колег з ArcelorMittal зосередитися на поліпшенні ефективності своїх виробничих процесів", - сказав директор зі стратегічного розвитку та інвестиційної політики Укрзалізниця Антон Саболевскій.

Крім того, Укрзалізниця закликає металургів до партнерського співробітництва, яке враховує інтереси обох сторін та передбачає неухильне дотримання договірних зобов'язань.


ArcelorMittal володіє в Україні найбільшим гірничо-металургійним комбінатом ArcelorMittal Кривий Ріг та низкою малих компаній, зокрема ArcelorMittal Берислав. Корпорація Mittal Steel придбала 93% акцій Криворіжсталі на відкритому конкурсі 24 жовтня 2005 року за 24,2 млрд грн при стартовій ціні 10 млрд грн, після чого меткомбінат був перейменований в ArcelorMittal Кривий Рог. За даними підприємства, у власності Arcelor Mittal Duisburg GmbH (ФРН ) є 95,1% його акцій.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X