Укрзалізниця заблокувала цистерни з російським автогазом - ЗМІ

13 червня 2018, 14:36

Підрозділами Укрзалізниці через російсько-українські прикордонні переходи 13 червня у зв'язку з набуттям чинності Указу Президента України №126/2018 від 2 травня 2018 роки не були пропущені близько 160 цистерн скрапленого нафтового газу (СНГ).

Про це повідомило джерело в Укрзалізниці, передає enkorr.

За його словами, цистерни, яким було заборонено в'їзд в країну, належали російським компаніям, що фігурують в списку санкцій. Воно також додало, що було завернуто низку піввагонів, власники яких також потрапили під санкції.

Відео дня

Видання також пише, що прямий імпорт російських СНГ в Україні здійснює швейцарський трейдер Proton Energy Group SA. Середньомісячний обсяг поставок становить приблизно 40 тис. т. (близько 30% ринку в січні-травні 2018 року). Покупцями в Україні є найбільші трейдери та роздрібні мережі: ОККО, WOG, БРСМ-Нафта, Кло, Автотранс, GT-Group тощо.

Нагадаємо, що РФ припинила постачання дизпалива в Україну з початку жовтня 2015 року з рішенням Федеральної служби з технічного та експортного контролю РФ (ФСТЕК). Після чого короткостроково з березня по квітень 2016 року імпорт був відновлений для деяких постачальників. Раніше пояснювалося, що обмеження ФСТЕК спрямовані на т.зв. товари подвійного призначення, які можуть використовуватися для військових цілях. Водночас СНГ прямо практично не використовується ВСУ.

У 2016 році з РФ було імпортовано 782 тис. т СНГ, що становить 74% усього імпорту.

Крім того, у квітні 2018 року російські митні органи відмовлялися оформляти партії зрідженого газу для поставки в Україну, посилаючись на обмеження, введені ФСТЕК.

Показати ще новини
Радіо NV
X