Укрзалізниця вирішила купити у General Electric 30 поїздів зі збіркою в Україні

28 листопада 2017, 16:31
Укрзалізниця планує у 2018 році придбати до 30 тепловозів у американської компанії General Electric (GE) зі збіркою на Крюківському вагонобудівному заводі (КВБЗ)

Про це заявив перший заступник директора департаменту стратегічного управління і розвитку Укрзалізниці Олександр Малахов, передає агентство Інтерфакс-Україна.

За його словами, підписання договору з GE очікується до кінця поточного року. Передбачається, що до 2021 року рівень локалізації зросте до 40%, а на першому етапі мова буде фактично йти про великовузлового складання на КВБЗ (частку GE він оцінив в 90%).

Відео дня

Малахов також зазначив, що в 2018 році намічено виділення коштів на початок робіт з виготовлення двох електровозів. Однак він не уточнив виробника і місце виготовлення.

За його даними, в цілому на 2018 рік планується модернізація 276 тепловозів і 381 електровозів і капітальний ремонт 34 тепловозів і 49 електровозів.

У той же час він підкреслив, що цей план був складений з урахуванням капінвестицій в 30,6 млрд грн власних коштів, тоді як за поточною фінмоделі таких власних коштів на наступний рік поки тільки 13,3 млрд грн.

Нагадаємо, що у травні 2016 року, виробники локомотивів компанії Bombardier і General Electric заявили про намір надати Укрзалізниці локомотиви для експериментального використання на 3-6 місяців.

У липні 2016 року компанія General Electric вирішила передати локомотив Укрзалізниці для випробувань в Україні.

Восени 2016-го Укрзалізниця протестувала локомотив від General Electric.

У кінці серпня 2017 року стало відомо, що Укрзалізниця і General Electric домовилися про співпрацю в сфері модернізації існуючих і виготовлення нових дизельних локомотивів протягом наступних 10 років.

Раніше в Україні тепловози (у тому числі з двигунами GE) випускав Луганськтепловоз (яким володіє російський Трансмашхолдинг), проте його виробничі потужності знаходяться на неконтрольованій території в Луганську.

При цьому, нещодавно General Electric заявила, що протягом двох років планує продати свій підрозділ, компанію GE Transportation, яка спеціалізується на виробництві локомотивів і залізничних систем.

Показати ще новини
Радіо NV
X