Укрзалізниця скоротила загальний борг на 8%

28 листопада 2017, 17:40
Укрзалізниця за 9 місяців 2017 року (січень-вересень) скоротила загальний обсяг заборгованості на 8,7% - до 37,8 млрд грн

Про це повідомила компанія, передає Інтерфакс-Україна.

При цьому наголошується, що заборгованість філії Донецька залізниця знаходиться під мораторієм.

У той же час, підприємство має відкриту кредитну лінію на 4 млрд грн і продовжує активно співпрацювати з міжнародними фінансовими організаціями.

Відео дня

Нагадаємо, що Укрзалізниця розмістила дебютний випуск єврооблігацій на $500 млн з терміном обігу п'ять років через спеціально створену компанію Shortline PLC у травні 2013 року.

Єврооблігації Укрзалізниці, разом з цінними паперами Ощадбанку і Укрексімбанку, були включені в периметр реструктуризації зовнішнього суверенного і гарантованого державою боргу, ініційованої Мінфіном України після затвердження МВФ нової чотирирічної програми розширеного фінансування EFF для України на $17,5 млрд.

У березні 2016 року Укрзалізниця реструктуризувала єврооблігації, пролонгувавши термін погашення до 15 вересня 2021 року і підвищивши процентну ставку з 9,5% до 9,875% річних. Також був змінений графік погашення основної суми позики: 60% повинно бути оплачено в 2019 році, 20% - у 2020 році і 20% - у 2021 році.

8 грудня 2017 року має пройти збори власників єврооблігацій Укрзалізниця на $500 млн з погашенням в 2021 році для затвердження власниками відмови від умови крос-дефолту в зв'язку з реструктуризацією деякої внутрішньої заборгованості.

Зміни стосуються зобов'язань регіональних філій перед материнською структурою.

За даними Укрзалізниці, деякі зобов'язання на загальну суму близько $311 млн в даний час продовжують обслуговуватися. Разом з тим, до кінця 2017 року, можливо, знадобиться внести зміни в умови їх погашення.

Крім того, в даний час залишаються реструктуризованими зобов'язання Південно-Західної залізниці на $87,3 млн і Південної залізниці на $66 млн.

Укрзалізниця заявляє про відсутність часу для своєчасного завершення реструктуризації.

Утримувачам єврооблігацій, які підтримають пом'якшення умов цінних паперів, Укрзалізниця має намір виплатити $4 за кожні $1 тис. за номінал єврооблігацій.

Необхідний кворум на зборах 8 грудня 2017 року становить дві або більше осіб, які володіють в цілому двома третинами цінних паперів. У свою чергу, для вступу змін в силу вони повинні бути схвалені не менш ніж трьома четвертими голосів. У разі відсутності кворуму повторні збори власників цінних паперів буде призначено на 22 грудня.

Зміни в умови цінних паперів також повинні бути схвалені Національним банком України (НБУ).

Показати ще новини
Радіо NV
X