Укрзалізниця програла суд "дочці" російського держбанку щодо боргу у 1 млрд грн

30 жовтня 2018, 09:59

Господарський суд Донецької області частково задовольнив позов ВТБ Банку, ухваливши стягнути з держпідприємства Донецька залізниця 933 млн грн заборгованості за чотирма кредитними договорами від 2013 року.

Про це свідчить рішення суду в Єдиному держреєстрі судових рішень, передає Інтерфакс-Україна.

У тексті рішення відзначається, що банк вимагав стягнути з Укрзалізниці як з правонаступниками ДЗ 1,18 млрд грн заборгованості (з урахуванням виплати відсотків і інфляційних витрат) у зв'язку з неналежним виконанням кредитних договорів від 30 жовтня 2013 року, укладених між ДЗ і ВТБ банком.

Відео дня

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги (20 днів з дня складання повного судового рішення), якщо така не була подана.


Донецька залізниця (ДЗ) в ході корпоратизації Укрзалізниця реформована у регіональну філію без включення майна до статутного капіталу компанії.


Майно держпідприємства розташоване в зоні Операції об'єднаних сил (ООС) і підпадає під дію закону про мораторій на стягнення коштів за борги ДЗ.

В середині жовтня Верховна Рада України продовжила на період дії ООС мораторій на звернення стягнення на активи Укрзалізниці за зобов'язаннями ДЗ і інших підприємств залізничного транспорту, майно яких перебуває на території проведення ООС. Йдеться про зобов'язання на суму близько $200 млн.


ВТБ Банк (раніше - банк Мрія) заснований в 1992 році. Його основним акціонером є що належить уряду Росії Банк ВТБ. Щодо банку в Україні діють економічні санкції.


Укрзалізниця була перетворена в акціонерну компанію в грудні 2015 року. За підсумками 2017 року компанія отримала 100 млн грн прибутку.

До складу Укрзалізниці входять Донецька, Львівська, Одеська, Південна, Південно-Західна і Придніпровська залізниці, а також інші підприємства і організації єдиного виробничо-технологічного комплексу, що забезпечують перевезення вантажів і пасажирів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X