Укрзалізниця пояснила, чому хоче закупити туалети по 1 млн за штуку

5 квітня 2017, 15:42
ПАТ Укрзалізниця не встановлює ціну на вакуумні туалетні комплекси закритого типу - її формують виробники цього обладнання

Про це повідомила прес-служба Укрзалізниці.

"В оголошенні про проведення відкритих торгів у системі Prozorro очікувана вартість вказана саме на підставі моніторингу цінових пропозицій виробників. До того ж процедура закупівлі передбачає проведення аукціону, під час якого можливе зниження ціни", – йдеться в повідомленні.

Відео дня

Як зазначається, актуальні ринкові ціни на туалетні комплекси закритого типу у виробників: ТОВ МДС – 1068,5 тис. грн з ПДВ, ТОВ НВП Ріст – 1207 тис. грн з ПДВ, ПЕСА Бидгощ – 1290 тис. грн з ПДВ. Аналоги іноземного виробництва коштують в середньому 1,3 млн грн. Остаточна вартість предмета закупівлі буде визначена після проведення аукціону з його переможцем та проведення роботи по зниженню вартості предмета закупівлі.

Компанія уточнює, що аналогічні туалетні комплекси працюють в літаках, а також при будівництві нових пасажирських вагонів (ВАТ КВБЗ) і при виконанні капітально-відновлювального ремонту в умовах Дніпропетровського та Харківського заводів.

"Для пасажирів переваги очевидні - санітарні кімнати під час руху поїзда та зупинок працюють постійно, не зачиняються у санітарних зонах. У плацкартних вагонах, якими користується велика кількість людей, Укрзалізниця для підвищення сервісу вирішила встановити такі комплекси вперше. Вони хоча і більш затратні за звичайні туалети відкритого типу, але екологічні, сучасні, більш зручні та слугують понад 20 років", – вважають в Укрзалихныце.

Оскільки замінити на сучасні туалетні системи Укрзалізниця планує у ході комплексно-відновлювального ремонту 250 плацкартних вагонах на українських заводах, то вимогою до обладнання є сертифікат якості та досвід використання системи на залізницях України не менше 3 років., а також наявність у виробника погодженої конструкторської документації.

"Зазначення у тендері ціни, не нижче ринкової, сприяє здоровій конкуренції, оскільки не обмежує потенційне коло учасників, а також запобігає тому, що учасники просто не вийдуть на торги, як це вже було у 2016 році", – зазначають в Укрзалізниці.

Минулого року були неодноразові спроби закупити аналогічні туалетні комплекси для використання їх при виконанні капітально-відновлювального ремонту купейних вагонів. Однак торги на їх закупівлю не відбулися саме через відсутність учасників. Однією з основних причин виробники назвали занизьку очікувану вартість предмету закупівлі (на рівні 910 тис. грн. з ПДВ).

"Саме для уникнення зриву конкурсних торгів, орієнтуючись на ціни виробників, була визначена очікувана вартість на рівні 1079 тис. грн. з ПДВ за комплект. В умовах пасажирських депо раніше не здійснювалося обладнання екологічно чистими туалетними комплексами закритого типу пасажирських плацкартних вагонів", - уклали в компанії.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Нагадаємо, 30 березня филія\ Центр забезпечення виробництва ПАТ Українська залізниця оголосила тендер на закупівлю 250 комплектів туалетів за 1,08 млн грн за штуку.

Показати ще новини
Радіо НВ
X