Укрзалізниця оголосила дату запуску першого локомотива General Electric

7 листопада 2018, 11:40

8 листопада Укрзалізниця запустить в тестовий рейс на 150 км перший поставлений американською компанією General Electric (GE) локомотив TE33AC Тризуб у складі вантажного поїзда на ділянці Кременчук-Ромодан.

Про це повідомив в.о. голови правління Укрзалізниці Євген Кравцов на своїй Facebook-сторінці.

"Вже завтра перший тепловоз GE вийде на колії. Це будуть пробігові випробування в реальних умовах на українській залізниці [...] Керуватиме новим тепловозом локомотивна бригада з депо Мелітополь, хлопці вивчали особливості експлуатації ТЕ33АС у Казахстані", - пише він.

Відео дня

Кравцов нагадав, що вже отримано 15 нових локомотивів Тризуб, ще 15 очікуються в першому кварталі 2019 року. 11 вересня в Україні прибув перший локомотив General Electric.

Угода між Укрзалізницею та GE на суму близько $1 млрд передбачає оновлення і модернізацію тягового рухомого складу. На першому етапі планується поставка УЗ 30-ти магістральних тепловозів.

При цьому 10% складових виробництва має бути локалізовано в Україні. Згодом локомотиви будуть складатися з не менш ніж 40% українських комплектуючих. Вартість локомотивів - $4,7 млн за кожен. В цілому сума контракту першої партії становить $140 млн.

На початку тижня стало відомо, що детективи Національного антикорупційного бюро отримали доступ до документів державного Укрексімбанку, які стосуються закупівлі локомотивів General Electric і передачі їх у фінансовий лізинг компанії Укрзалізниця.

Розслідування розпочато за заявою народного депутата (його ім'я і прізвище не уточнюється). Депутат заявив, що "лізингодавцем і лізингоодержувачем було допущено суттєве перевищення цін на зазначені локомотиви порівняно з ринковими цінами, за якими здійснювалося постачання локомотивів іншим покупцям".

Показати ще новини
Радіо НВ
X