Укрзалізниця хоче суттєво підняти тарифи на пасажирські і вантажні перевезення

23 листопада 2016, 17:29
1342
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Укрзалізниця хоче суттєво підняти тарифи на пасажирські і вантажні перевезення - фото

Укрзалізниця заклала в плані по капинвестициям підвищення в 2017 році тарифів на пасажирські перевезення на 35%

Укрзалізниця для реалізації плану по капвкладеннях необхідно підвищити тарифи на пасажирські та вантажні перевезення

Про це під час телефонної конференції з інвесторами 22 листопада заявив член правління Укрзалізниці Ремігіуш Пашкевич, передає Інтерфакс-Україна.

Підприємство, зокрема заклало у плані з капінвестицій підвищення в 2017 році тарифів на вантажоперевезення на 25%, на пасажирські перевезення – на 35%, що, як пояснив Пашкевич, враховує не лише зростання витрат внаслідок ослаблення курсу гривні, інфляції, але і зростаючий попит на залізничні перевезення.

Він зазначив, що необхідне схвалення урядом плану підвищення тарифів на вантажоперевезення.

У разі несхвалення Кабміном плану підвищення тарифів, Укрзалізниця може переглянути програму капінвестицій, в тому числі, розділити її на дві частини і виконати другу в 2018 році. Разом з тим, як зазначив Пашкевич, такий результат є небажаним.

"Як відомо, в Україні виник дефіцит рухомого складу для транспортування зернових. Згідно з нашим дослідженням, проведеним спільно з Світовим банком, виробництво зернових зростає щорічно збільшуватиметься в наступні роки. Ми хотіли б модернізувати частину рухомого складу, а також придбати новий. Але ми не можемо цього зробити без підвищення тарифів", - пояснив він.

Укрзалізниця в 2017 році має намір збільшити обсяг капітальних інвестицій в 2,4 рази - до 27,4 млрд грн з 11,2 млрд грн, запланованих за підсумками 2016 року.

46% коштів Укрзалізниця планує спрямувати на придбання основних засобів, 33% - на капітальне будівництво (переважно на модернізацію електромереж), 19% - на модернізацію рухомого складу, 2% - на інші потреби.

Зазначені капітальні інвестиції передбачається на 66% профінансувати за рахунок власних коштів, на 33% - за рахунок залучення нових кредитів, на 1% - за кошти інвесторів.

Діалоги про бізнес

23 травня, в Києві, відомі підприємці Сергій Тігіпко, Петро Чернишов, Ігорь Смілянський і Дмитро Шимків стануть спікерами лекції НВ «Діалоги про бізнес: як досягти успіху в епоху змін».

Докладніше про подію

Вибір редакції

Економіка

Сьогодні, 21:49

thumb img
Адвокат Коломойського Богдан прокоментував своє призначення главою адміністрації Зеленського
Фінанси

Сьогодні, 10:50

thumb img
Як курс гривні відреагував на передачу влади від Порошенка до Зеленському
Фінанси

Сьогодні, 18:35

thumb img
Коломойський остаточно програв суди Нацбанку по заставному майну на 2,6 млрд грн

Стань автором

Якщо Ви хочете публікувати свої колонки на НВ Бізнес, напишіть листа на адресу:

kolonka@nv.ua