Укрзалізниця екстрено закупила дизпаливо за прискореною процедурою – ЗМІ

8 вересня 2017, 08:45
Укрзалізниця провела екстрену закупівлю дизельного палива під приводом загрози національній безпеці

Про це enkorr повідомив один з учасників тендеру.

Так, екстрений тендер на закупівлю 60 тис. т проходить за прискореною переговорною процедурою під приводом загрози національній безпеці й неможливості забезпечити потреби армії у залізничних-перевезеннях.

Відео дня

"Привід - відсутність запасів палива загрожує зривом потреб армії в перевезеннях", - зазначив співрозмовник видання.

За його словами, в тендері беруть участь Трейд Коммодіті, ОККО, Сокар, WOG, Анвітрейд.

"Усі отримали запрошення о 15:07, тендер був призначений на 15:30. При цьому необхідно було встигнути підготувати величезний пакет документів, тому багато хто не встиг", - пояснило джерело.

За його даними, на тендер виставлено шість лотів по 10 тис. т. На момент розмови було відомо, що 20 тис. т за ціною 23150-23450 грн/т виграла Анвітрейд, 30 тис. т - Трейд Коммодіті за ціною 23150-23200 грн/т. Один лот виграла компанія з групи Елемент. Ціна поки невідома.

"Є маса приводів опротестувати цей тендер. Напевно, покликали не всіх. Усе відбувається в такій метушні, що це складно назвати тендером", - сказав очевидець подій.


Видання зазначає, що невідома група компаній Трейд Коммодіті стала активним учасником тендерів на початку 2016 року. На сьогодні вона забезпечує більше половини поставок нафтопродуктів, які закуповуються Міноборони й Укрзалізницею. Журналістські розслідування вказують на підтримку Трейд Коммодіті на вищому політичному рівні, зокрема, впливовими депутатами з президентської фракції Олександром Грановським та Ігорем Кононенком. За словами глави Держрезерву Вадима Мосійчука, від імені Трейд Коммодіті переговори з ним вів бізнесмен Андрій Адамовський.


Відзначимо, що Укрзалізниця є найбільшим споживачем дизпалива в Україні. Річна потреба становить 300-350 тис. т.

Нагадаємо, що в червні цього року Укрзалізниця звинуватила ОККО у завищенні цін на паливо.

Пізніше суд визнав недійсною додаткову угоду між Укрзалізницею і WOG про постачання палива, яке передбачало переплату майже 100 млн грн за паливо.

Показати ще новини
Радіо NV
X