Укрзалізниці дозволять самій встановлювати ціни на квитки

1 червня 2017, 11:22
Міністерство інфраструктури України розглядає можливість лібералізації цін на квитки у вагонах купе та СВ

Про це заявив перший заступник Міністра інфраструктури України і голова наглядової ради Укрзалізниці Євген Кравцов.

"Ми розглядаємо ідею лібералізації цін на пасажирські квитки, а саме, дерегулювання квитків у класах купе і СВ. Ця ідея взята не зі стелі. У поїздах Інтерсіті+ ціни на квитки в перший клас не регулюються Тарифним керівництвом, яке видає Міністерство інфраструктури, а встановлюються безпосередньо УЗ. Я не чув, що ціни на перший клас в Інтерсіті+ необґрунтовано дорогі або УЗ "жирує" і оббирає пасажирів", - сказав він в інтерв'ю РБК-Україна.

Відео дня

За його словами, це навпаки дозволило УЗ більш гнучко підходити до ціноутворення, наприклад, у пік попиту в п'ятницю ввечері піднімати ціни на квитки для того, щоб тих пасажирів, яким некритично відправитися в п'ятницю ввечері, пересадити на потяги в інші дні, приміром, у четвер.

"Це дозволяє більш рівномірно розподіляти пасажирів поїздів протягом тижня і швидко реагувати на зміну ситуації. Це нормальна міжнародна практика", - сказав Кравцов.

Він зазначив, що лібералізація тарифів не торкнеться соціальних перевезень - тарифів на плацкартні вагони.

"Передбачено, що Укрзалізниця повинна буде гарантувати наявність у поїзді певного відсотка соціальних плацкартних вагонів", - пояснив Кравцов.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X