Укрзалізниця змінила прибуток на майже 12 млрд грн збитків

9 квітня 2021, 16:51

За підсумками 2020 року Укрзалізниця відзвітувала про чистий збиток в 11,9 млрд грн. За рік компанія постраждала від падіння вантажних і пасажирських перевезень. Призначений в серпні новий глава компанії Володимир Жмак протримався на посаді близько півроку.

За підсумками 2020 року АТ Укрзалізниця отримала 11,9 млрд грн чистого збитку проти 2,988 млрд грн чистого прибутку роком раніше.

Про це йдеться в оприлюдненій на сайті компанії консолідованої фінансової звітності, підтвердженої аудиторською компанією Ernst&Young.

Відео дня

В Укрзалізниці зазначили, що на результати компанії вплинуло зниження доходів від вантажних і пасажирських перевезень. У секторі вантажних перевезень компанія втратила 10,3% доходу, пасажирських - 58,3%.

Також на фінансові результати компанії вплинуло значне коливання курсових різниць. В результаті Укрзалізниця отримала чистий збиток від курсових різниць в розмірі 5,5 млрд грн проти 4,3 млрд грн чистого прибутку в 2019 році.

Нагадаємо, що в 2019 році Укрзалізниця збільшила чистий прибуток в 14,7 рази - до 2,988 млрд грн.

У березні цього року наглядова рада держкомпанії звільнив з поста глави Укрзалізниці Володимира Жмака, який був призначений головою правління в серпні минулого року. На наступний день це рішення затвердив Кабмін.

В.о. голови УЗ став Іван Юрик, який вже обіймав цю посаду в період з квітня по серпень минулого року. З червня 2019 року він є членом правління УЗ. До цього Юрик протягом року був членом наглядової ради держкомпанії.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X