Великі гроші на довгих рейках. Глава Укрзалізниці — про підвищення тарифів, прихід Deutsche Bahn та несподіваний прибуток

12 грудня 2021, 10:23
NV Преміум
Автор: Артем Ільїн

Очільник Укрзалізниці Олександр Камишін розповідає журналу НВ, звідки у цієї держкомпанії зненацька взялися прибутки, відхрещується від олігархічного впливу та пояснює, як Deutsche Bahn з’явиться на українських шляхах.

В ітчизняна економіка за своєю суттю залежить від того, як працюють та скільки заробляють державні компанії. Довгий час найбільші з них — і НАК Наф­тогаз, і Укрзалізниця (УЗ), і Укрпошта — залишалися збитковими.

Відео дня

Тепер же УЗ, один із найбільших роботодавців країни, нарешті почала демонструвати прибуток: понад 113 млн грн за 10 місяців цього року. Істотне підвищення тарифів поряд з іншими інструментами допомогло залізничному велетню вийти в плюс.

Саме про це НВ і вирішив поговорити з керівником держкомпанії Олександром Камишіним. У серпні уряд призначив його на цю посаду, пояснюючи зміну менеджменту УЗ незадовільними фінансовими показниками компанії. Та й міністр інфраструктури Олександр Кубраков виступає за кад­рову реформу на залізниці.

Камишін має досвід роботи в консалтинговій компанії KPMG та інвестиційній компанії Dragon Capital [видавець НВ], але найдовше пропрацював у конгломераті SCM Ріната Ахметова — з 2012‑го до 2019‑го. Перед приходом в УЗ певний час був радником Кубракова.

— Ваше призначення на посаду керівника УЗ було досить несподіваним. Як ви потрапили в компанію?

Показати ще новини
Радіо NV
X