Укрзалізниця в першому кварталі отримала 7 млрд грн збитку

20 травня 2020, 10:08

Укрзалізниця за підсумками першого кварталу 2020 року одержала збиток в розмірі 7 млрд грн.

Про це пише Інтерфакс-Україна з посиланням на матеріали Кабміну.

У документі зазначено, що на фінансово-економічні показники впливає припинення госпдіяльності з 11 березня. Міністерство інфраструктури пропонує встановити для Укрзалізниці базовий норматив відрахування частки прибутку, що спрямовується на виплату дивідендів за результатами 2019 року, в розмірі 30% (зараз - 90%).

Відео дня

«За результатами першого кварталу поточного року товариство отримало збитки на 7 млрд грн... У той же час, за прогнозами товариства, в зв'язку з необхідністю погашення кредитів і відсотків за ними (11 млрд грн і 3 млрд грн відповідно), дефіцит коштів на кінець року може скласти 16 млрд грн», - йдеться в тексті пояснювальної записки.

У документі також наголошується, що скорочення обсягів виробництва в Україні, зупинка роботи окремих підприємств-вантажовідправників і негативна кон'юнктура на міжнародних ринках призвели до зменшення загального вантажообігу в першому кварталі 2020 року на 4,8% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Для мінімізації негативних наслідків Укрзалізниця ввела режим простою для персоналу, призупинила планове підвищення зарплат, обмежила закупівлі матеріально-технічних ресурсів та послуг (крім критичних позицій), оптимізувала платежі.

Вчора в компанії заявили, що місцеві органи влади заборгували їй понад 500 млн грн компенсацій за перевезення пільгових категорій пасажирів. Це ставить під загрозу відновлення приміського сполучення після зняття карантину, кажуть в УЗ.

Раніше повідомлялося, що Укрзалізниця в 2019 році збільшила чистий прибуток в 14,7 рази - до 2,988 млрд грн. Дохід від реалізації продукції Укрзалізниці в порівнянні з попереднім періодом збільшився на 8,4% - до 90,4 млрд грн.

Показати ще новини
Радіо НВ
X