Ринок рідин для електронних сигарет перебуває у тіні на 80% - асоціація

17 листопада 2021, 10:55

В асоціації Укртютюн наголосили, що ринок рідин для електронних сигарет менш структурований, ніж ринок звичайних сигарет.

У категорії рідин для електронних сигарет нелегальна частка становить 80%, заявили в асоціації Укртютюну з посиланням на дані Федерації роботодавців України.

Зазначається, що, на відміну від ринку традиційних сигарет, ринок рідин для електронних сигарет менш структурований і представлений великою кількістю видів продукції.

Відео дня

У галузевій асоціації зазначили, що відсутність ефективних механізмів контролю за обігом такої продукції призводить до того, що нелегальний товар потрапляє на територію України у міжнародних поштових відправленнях та ручній поклажі.

Як йдеться у заяві Укртютюн, з початку року частка тіньового ринку у категорії тютюнових виробів для електричного нагріву  (ТВЕН) зросла в 5 разів - до 2%. В Асоціації припускають, що ця частка зростатиме внаслідок контрабанди. Причиною зростання тіньового ринку для ТВЕН називають рекордно різке підвищення акцизу на 320% з січня 2021 року.

В Асоціації вважають, що для запобігання зростанню тіньової частки ринку держава має переглянути план щорічного зростання акцизу, а також запровадити ефективний контроль саме за нелегальними виробниками та імпортерами.

« Ринок тютюну, що динамічно розвивається, для нагрівання в попередні роки зараз перестав зростати і може істотно зменшитися. Таким чином, держава втратить заплановані доходи від акцизу на ТВЕН, як це вже відбувається із цигарками», — зазначила гендиректор організації Наталія Фесюн.

Раніше виробники тютюнової продукції заявляли, що рівень торгівлі нелегальними тютюновими виробами в Україні зріс до історичного максимуму.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X