Укртранснафта заповнила російською нафтою нафтопровід, що простоював

20 березня 2017, 16:44
ПАТ Укртранснафта завершила витіснення водного консерванту і заповнення нафтою марки Urals нитки трубопроводу Дружба на ділянці Мозир-Броди, що простоював

Про це повідомив перший заступник гендиректора Укртранснафти Андрій Пасішник, передає Інтерфакс-Україна.

"Введення в експлуатацію ділянки нафтопроводу, який протягом останніх 3 років знаходився на консервації, заплановано на поточному тижні ... Запуск першої черги нафтопроводу не тільки дозволить істотно знизити витрати на електроенергію, пов'язані з транспортуванням нафти (при її транзиті до Європи – ред.), а також є завершальним технічним етапом, що дозволяє відновити транспортування нафти з моря на Мозирський НПЗ (Білорусь)", - сказав він.

Відео дня

Пасішник нагадав, що з 2014 року транзит сировини через територію України в напрямку Європи здійснювався лише по одній нитці нафтопроводу Дружба.

"Розподіл навантаження між нитками нафтопроводу Мозир-Броди позитивно вплине на безпеку транспортування: підвищений тиск у трубі ускладнювало виявлення злочинних пошкоджень і незаконних втручань у роботу нафтопроводу", - зазначив він.

Він також додав, що наявність двох ниток трубопроводу відкриває нові можливості щодо диверсифікації маршрутів транспортування нафти, в т. ч. з можливістю використання роздільного перекачування різних її сортів.

Нагадаємо, що Укртранснафта заповнювала нитку трубопроводу Дружба, яка простоює, на ділянці Мозир-Броди нафтою сорту Urals, яка до цього була витягнута з нафтопроводу Одеса-Кременчук (там зараз транспортується Azeri Light).


Urals — російська марка експортної нафтової суміші.

Показати ще новини
Радіо НВ
X