Укртранснафта відновлює транзит російської нафти

6 травня 2019, 18:49

Якісна російська нафта вже почала надходити в нафтопровід Дружба в українському напрямку

Компанія Укртранснафта заявила про готовність відновити транзит нафти до Європейського Союзу, повідомила прес-служба компанії.

"Сьогодні, 6 травня 2019 року, по лінії диспетчерської служби АТ Укртранснафта направлена телеграма про готовність відновити транзит нафти по нафтопроводу Дружба", - відзначили в компанії.

Відео дня

Також в Укртранснафті заявили, що якісна нафта з лінійно-виробничої диспетчерської станції Мозир ВАТ Гомельтранснафта Дружба почала надходити в систему нафтопроводів Дружба в українському напрямку.

Як повідомлялося, концерн Бєлнєфтєхім увечері 19 квітня заявив про різке погіршення якості нафтищо надходить по нафтопроводу з Росії. За даними концерну, вміст хлорорганічних сполук в нафті Urals перевищував "в десятки разів граничні значення за стандартом".

У зв'язку з цим обидва білоруських НПЗ - Мозирський і Нафтан - повідомили про загрозу пошкодження обладнання та майже на 50% скоротили обсяги нафтопереробки.

У зв'язку з цим Білорусь 23 квітня вимушено призупинила експорт світлих нафтопродуктів в Україну, в Польщу і країни Балтії через надходження неякісної російської нафти.

Гомельтранснафта Дружба 24 квітня зупинила транзит "брудної" російської нафти в Європу після повідомлення оператора польської ділянки Дружби PERN про те, що НПЗ в Польщі і Німеччині не можуть приймати і переробляти нафту з такими показниками. О 22:00 за варшавським часом вони призупинили відбір , тобто припинили транспортування нафти в Польщу в пункті Адамове на невизначений термін.

Увечері 25 квітня Укртранснафта також повідомила, що припиняє транзит нафти по магістральному нафтопроводу Мозир-Броди.

26 квітня сторони переговорів з проблеми постачань російської нафти заявили, що знайшли рішення проблеми відновлення транзиту.

Показати ще новини
Радіо НВ
X