Коломойський пішов на мирову з державною нафтокомпанією

31 січня 2018, 12:58

Компанії Укртранснафта і Укртатнафта уклали мирову угоду за трирічним спором щодо вартості зберігання і умов повернення технологічної нафти, яка знаходиться на Кременчуцькому НПЗ з весни 2014 року.

Про це повідомляється у мировій угоді, яка оприлюднена Господарським судом Києва.

Відповідно до досягнутої угоди, нафта буде повернена держкомпанії до 31 березня. А вартість зберігання нафти за весь період з квітня 2014 року по грудень 2017 року знижена з 9,6 грн/т на добу, що вимагаються Кременчуцьким НПЗ - до 2,57 грн/т на добу (без ПДВ).

Відео дня

Отже, розмір компенсації за її зберігання, що вимагається заводом, знижений з 2,1 млрд грн - до 712,6 млн грн.

При цьому, мирова угода передбачає зарахування зустрічних вимог Укртранснафти до заводу на суму 193,6 млн грн. Мова йде про 54,9 млн грн боргу за емітованими ще у лютому 2002 року векселями і 138,7 млн ​​грн боргу і пені за казахстанську нафту від 2013 року.

Таким чином, зобов'язання Укртранснафти по оплаті за зберігання нафти знижені до 519 млн грн. Цю суму держкомпанія повинна перерахувати Кременчуцькому НПЗ до 31 березня 2018 року, але тільки за фактом повернення нафти.

Сама процедура повернення передбачає револьверну оплату за кожну відвантажену партію. Очікується, що повернення нафти буде здійснюється партіями по 10 тис. т.

Всього поверненню підлягає 140,2 тис. т нафти, які на сьогоднішній день залишаються на НПЗ. Інший обсяг був проданий держкомпанією на біржових торгах у другій половині 2017 року. Основним покупцем нафти була Укртатнафта, частину обсягу купила і державна Укргазвидобування.


Укртранснафта є оператором нафтотранспортної системи України. 100% її акцій знаходяться в управлінні НАК Нафтогаз України.

Укртатнафта - нафтопереробний завод проектною потужністю 18,6 млн т. У жовтні 2007 року оперативний контроль над Укртатнафтою встановила група Приват Ігоря Коломойського.


Нагадаємо, що за станом на початок 2007 року понад 26% акцій Укртатнафти (Кременчуцький НПЗ) належало російській Татнафти і афільованим з нею компаніям.

Після низки судових рішень ці акції були продані компаніям, афільованим з групою Приват.

43,054% акцій Укртатнафти належить Національній акціонерній компанії Нафтогаз України, рештою акцій володіють структури, афілійовані з групою Приват і бізнесменом Олександром Ярославським. Пізніше Ярославський заявив, що допускає продаж своєї частки в ПАТ Укртатнафта.

У квітні 2017 року, суд відновив банкрутство Укртатнафти через чотири роки.

У червні ЗМІ повідомляли, що пов'язані з Коломойським компанії намагаються уникнути мільярдного штрафу за змову.

Показати ще новини
Радіо НВ
X